Pachnidła S03E11 O łaniach świtu - Vanila Records


Jedenasta konferencja trzeciego sezonu z cyklu Pachnidła. Kolejne będą się ukazywały co tydzień w soboty. Wszystkie konferencje z cyklu Pachnidła zostały wydane na dwóch audiobookach \"Pachnidła\" i \"Pachnidła 2\", które można kupić w sklepie Fundacji
Najlepsze komentarze do filmu "Pachnidła S03E11 O łaniach świtu":

Julia: Odcinek super ! Ale mam pytanie trochę z innej beczki ☺ Czy mógłby ktoś polecić mi jakiś dobry, wartościowy film ?
Natasza Wczelik: bardzo wartościowa konferencja:)
i tyszk: Refleksje po wysłuchaniu długo oczekiwanej konferencji: Rzeczywistość damsko-męska po oddaleniu się człowieka od Życiodajnej Miłości, czyli rzeczywistość, w której mężczyzna "posiada" kobietę a kobieta "(u)wodzi/(z)wodzi" mężczyznę aby być posiądniętą miesza się w konferencji z tęsknotą mężczyzny i kobiety do ponownego stanięcia bez wstydu wobec siebie nagimi, do harmonijnego przenikania się, wzajemnego ubogacania się i wspólnego wzrastania ku Miłości...
Mając w pamięci słowa modlitwy Pańskiej "i odpuść nam nasze winy jako i my odpuszczamy naszym winowajcom", wybaczamy z pomocą Ducha Świętego Adamowi i Ewie, to że Bogu pokazali "środkowy palec" i stwierdzili, że wiedzą lepiej co jest dobrem a co jest brakiem dobra, z czego konsekwencjami "bujamy się" do dziś.
Żyjąc "poza rajem" lecz dzięki zmartwychwstaniu Jezusa mając już tu na ziemi dostęp do Królestwa Niebieskiego musimy jednak chyba pamiętać, że reakcje np. na widok zawartości "dekoltu do pępka" u kobiety albo wyćwiczonego męskiego ciała w obcisłych bokserkach, nie powinny być powodem do chluby typu odpowiednio "uff, wszystko ze mną w porządku, bo reaguję jak każdy facet", "uff, wszystko ze mną w porzo bo nie jestem oziębła".
Same w sobie te reakcje fizjologiczne nie są ani dobre ani pozbawione dobra (złe). Poza rajem tylko częściowo zależy od nas co nam "się myśli". To "co nam się myśli" będzie bowiem w dużym stopniu związane z naszymi wcześniejszymi "pozarajowymi" doświadczeniami życiowym. Nasza przyszłość może być dla nas albo błogosławieństwem windującym nas w górę albo czystym przekleństwem ciągnącym nas w dół albo krzyżem czyli przekleństwem oddanym Bogu i przemienionym przez Niego w błogosławieństwo kamienia węgielnego do wzrostu. Natomiast, jak rozumiem, to co zależy od nas to to jakim myślom pozwalamy wejść do naszego wnętrza i jakie w związku z nimi podejmujemy decyzje - czy patrzymy na obfity dekolt /na kaloryfer umięśnionego torsu, a jeżeli już na to patrzymy / musimy patrzeć to jak patrzymy, z jaką intencją patrzymy... czy z zachwytem nad dziełem Pana czy z pożądliwością aby posiąść / aby zwieść / aby zagarnąć dla siebie
MARCIN N: 7 modlitw świętej Faustyny

Jezu, Prawdo Wiekuista, wzmocnij me siły słabe. Ty, Panie wszystko możesz.
Wiem, że niczym są wysiłki moje bez Ciebie. O Jezu, nie kryj się przede mną, bo ja żyć nie mogę bez Ciebie.

Usłysz wołanie duszy mojej. Nie wyczerpało się Panie miłosierdzie Twoje, a wiec ulituj się nad nędzą moją.

Miłosierdzie Twoje przechodzi umysł Aniołów i ludzi razem. Chociaż mi się zdaje, że mnie nie słyszysz, jednak ufność moją położyłam w morzu Miłosierdzia Twego i wiem, że nie będzie zawiedziona nadzieja moja.

(Dz 69)
Jezu mój, kieruj umysłem moim, weź w zupełne posiadanie moją cała istotę, zamknij mnie w głębi Serca Swego i chroń od napaści wroga.

W Tobie jedyna moja nadzieja. Mów przez usta moje, kiedy będę z możnymi i uczonymi, ja nędza największa, aby poznali, iż sprawa ta Twoją jest i od ciebie pochodzi.

(Dz 76)
Maryjo, Matko moja i Pani moja, oddaje ci duszę i ciało moje, życie i śmierć moją i to co po niej nastąpi. Wszystko składam w Twoje ręce o Matko moja, okryj Swym płaszczem dziewiczym moją duszę i udziel mi łaski czystości serca, duszy i ciała. Broń mnie Swą potęgą przed nieprzyjaciółmi wszelkimi, a szczególnie przed tymi, którzy złośliwość swoją pokrywają maską cnoty.

O śliczna Lilio, Tyś dla mnie zwierciadłem, o Matko moja.

(Dz 79)
Jezu mój, Ty Sam wiesz, ile cierpię prześladowań, a tylko dlatego, że jestem ci wierna i że silnie stoję przy żądaniach Twoich. Tyś siłą moją – wspieraj mnie, abym zawsze wiernie spełniała wszystko, co żądasz ode mnie. Ja sama z siebie, nic nie mogę, ale jeżeli Ty mnie wspierasz, niczym mi są wszystkie trudności.

O Panie, widzę dobrze, że życie moje od pierwszej chwili, kiedy dusza moja otrzymała zdolność poznania ciebie jest ustawiczną walką i to coraz zaciętszą. Każdego poranka w czasie rozmyślania gotuję się do walki na cały dzień, a Komunia św. jest mi zapewnieniem, że zwyciężę i tak bywa. Lękam się dnia, w którym nie ma Komunii św. Ten Chleb Mocnych daje mi wszelką siłę do prowadzenia tego dzieła i mam odwagę do pełnienia wszystkiego, czego żąda Pan.

Odwaga i moc, która jest we mnie, nie jest moja, ale Tego, który mieszka we mnie – jest Eucharystia.

(Dz 91)
Mój Jezu, Ty wiesz, czego doznaje dusza moja na wspomnienie cierpień. Nieraz dziwiłam się, że Aniołowie i Świeci siedzą cicho na takie cierpienia duszy. Jednak oni nas szczególnie w tych chwilach kochają. Dusza moja nieraz krzyczała za Bogiem, jak małe dziecię, kiedy matka zasłoni swoje oblicze, a ono jej poznać nie może, krzyczy, ile sił ma.

O Jezu mój, za te doświadczenia niech Ci będzie cześć i chwała. Wielkie i niepojęte jest miłosierdzie Twoje. Wszystko o Panie, coś zamierzył względem mej duszy, jest przeniknięte miłosierdziem Twoim.

(Dz 116)
Dziękuję Ci, Jezu, za tę wielką łaskę, żeś mi dał poznać przepaść nędzy mojej. Wiem, że jestem otchłanią nicości, i gdyby mnie nie podtrzymywała łaska Twoja święta, to w jednym momencie obróciłabym się w nicość.

A więc każdym uderzeniem serca dziękuję ci Boże za wielkie miłosierdzie względem mnie.

(Dz 256)Jezu najmiłosierniejszy, proszę Cię przez przyczynę Twoją, a szczególnie przez przyczynę Matki Twojej najmilszej, która Cię wychowała z Dziecięctwa, błagam Cię, błogosław Ojczyźnie mojej.

Jezu, nie patrz na grzechy nasze, ale spójrz na łzy dzieci małych.

Jezu, udziel mi łaski, o którą Cię proszę dla Ojczyzny mojej.

(Dz 286)

Amen
Ma?gorzata Cordis - Chojnacka: Brakuje Ojca Adama ....ale się słucha ....Pozdrowienia dla Wszystkich Was
zedowo: Zam ludzi którzy są samowystarczalni, ponieważ zamiast kobiety/mężczyzny mają rękę i rękę traktują jako drugą połowę.
Kornelia Makaronska: dwa lata studiów a ja niczyja :DD
Ma?gorzata G.: Łania świtu - kwintesencja kobiecości.
Marzenie - aby taką być. I myślę marzenie wielu mężczyzn - aby z taką być. Pewnie takiej szukają.
Tak nas Bóg stworzył...
Uwielbiam Pachnidła. Odkryłam je w ubiegłym roku i w ciągu trzech dni wysłuchałam większość opublikowanych konferencji. To był jednocześnie amok i otwarcie oczu duszy i serca.
Dzięki gadaniu Ojca, zaczęłam inaczej czytać Pismo św., a szczególnie moje ukochane Psalmy.
Michal Orlikowski: Celibat jest niebiblijny. Mężczyzna bez kobiety jest niekompletny. Nie zgodzę się, że kobiety są samowystarczalne, kobieta bez mężczyzny (męża) usycha jak kwiat bez wody, w małżeństwie zaś rozkwita. Kobieta została stworzona jako pomoc dla mężczyzny i tylko w małżeństwie jest szczęśliwa. Zdrowy chłop potrzebuje kobiety (żony). W 7 i 8 klasie podstawówki uczył mnie taki młody ksiądz - miał około 28 lat. Pamiętam jak mówił, że czasami jest ciężko być samemu i brakuje mu drugiej osoby, tym bardziej jak widzi młode małżeństwa itp. Około 10 lat później dowiedziałem się, że przestał być księdzem i ożenił się - założył rodzinę. Dobrze zrobił, życie w celibacie to marnowanie sobie życia, może jakiś 0,0000000001% ma dar życia w celibacie, reszta nie. Bóg powiedział: Nie jest dobrze żeby człowiek był sam. Wiem, że to stare nauczanie, ale widać, że o. Adamowi brakuje żony. Da się wyczuć w tym nauczaniu dużo podtekstów seksualnych. Jak to się mówi głodnemu chleb na myśli. Niepotrzebnie się męczy. Znałem innego księdza, który otwarcie przyznawał się do oglądania pornografii i masturbowania się i uważał, że to jest normalne bo bez tego nie da się wytrzymać. Co zaś mówi Biblia?

1 Tym 1:3

Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony,
trzeźwy, rozsądny, przyzwoity, gościnny, sposobny do nauczania, nie
przebierający miary w piciu wina, nieskłonny do bicia, ale opanowany,
niekłótliwy, niechciwy na grosz, dobrze rządzący własnym domem, trzymający
dzieci w uległości, z całą godnością. Jeśli ktoś bowiem nie umie stanąć na
czele własnego domu, jakżeż będzie się troszczył o Kościół Boży?

Jak ksiądz który nie ma żony i dzieci może uczyć przyszłych małżonków życia małżeńskiego? Przecież on nie ma o tym pojęcia. Zastanówcie się.

Skąd tyle zboczeń w kościele katolickim? Skąd homoseksualizm, skąd pedofilia, skąd homoseksualizm w zakonach? Przez niebiblijny celibat. Niektórzy księża żyją z kobietami bez ślubu i mają z nimi dzieci - znam też takich. W pewnym mieście w Hiszpanii był zakon jezuitów, nieopodal był zakon gdzie mieszkały siostry zakonne. Zakony te były połączone pod ziemią i mniej więcej pośrodku między tymi zakonami pod ziemią odbywały się orgie seksualne między jezuitami i siostrami zakonnymi. Był tam też podziemny cmentarz na którym chowano dzieci spłodzone w tych orgiach. Jest to historia autentyczna. Kościół katolicki ma wiele grzechów na sumieniu...

1 Tym. 4

 1 Duch zaś otwarcie mówi, że w czasach ostatnich niektórzy odpadną od wiary, skłaniając się ku duchom zwodniczym i ku naukom demonów. 2 [Stanie się to] przez takich, którzy obłudnie kłamią, mają własne sumienie napiętnowane. 3 Zabraniają
oni wchodzić w związki małżeńskie, [nakazują] powstrzymywać się od
pokarmów, które Bóg stworzył, aby je przyjmowali z dziękczynieniem
wierzący i ci, którzy poznali prawdę. 4 Ponieważ wszystko, co Bóg stworzył, jest dobre, i niczego, co jest spożywane z dziękczynieniem, nie należy odrzucać. 5 Staje się bowiem poświęcone przez słowo Boże i przez modlitwę. 6 Przedkładając to braciom, będziesz dobrym sługą Chrystusa Jezusa, karmionym słowami wiary i dobrej nauki, za którą poszedłeś. 7 Odrzucaj natomiast światowe i babskie baśnie! Sam zaś ćwicz się w pobożności!

Czy to czasami Nie kościół katolicki zakazuję księżom wchodzić w związki małżeńskie i np. powstrzymywać się od mięsa w piątki? To tylko mały przykład. Trzeba czytać Słowo Boże - nowy testament. Wtedy tylko nie pobłądzicie. Jeśli pójdziecie za człowiekiem zabłądzicie. Wszystko należy sprawdzać z Biblią. Zapraszam na mojego youtube.

pozdrawiam
Maria Sosnowska: smutno bez Ojca Adama
La Reine Margot: no u mnie codziennie nad morzem jest najpiękniejszy wschód słońca na świecie :) Sunrise -Władysławowo :)
Sali Sali: Ojcze Adasiu. Modlę się za Ciebie. Za zdrowie i powodzenie w misji..i za tych ludzi, którym pomagasz.
Marta mus: Oj ojcze Taka pustka albo pustynia!!!!!!!
dzynx6: Życie niejednego chrześcijanina dzieli się na okres "przed" i "po" zetknięciu z treściami o. Adama :)
Kasia Kol: Bardzo prosze o modlitwę w mojej intencji. Jestem mama trójki dzieci i kolejny raz rozpoczynam leczenie onkologiczne trudne i długie. Błagam Was oredujcie za mną do Milosietnego Boga .
Edyta Ed: świetna ta konferencja, on jest wspaniały
Aleksandra Orlikowska: Z pierwszą częścią nie mogę się zgodzić. Wytłumaczcie mi proszę. Dlaczego urodzenie dziecka ma być sensem mojego życia. nie chce tak
Iwona Witkowski: To co ks Adam nie potrafi nazwac co jest w kobiecie to jest integralnosc. To ona swieci w czlowieku, nie tylko w kobiecie ale tez i w mezczyznie. Sa osoby ktore widzisz tylko raz i wiesz ze ta osoba ma w sobie to Cos i to wlasnie jest prawosc.
Kuba: Kochani, czy kojarzycie w ktorym filmie o. Adam mowil o tym ze najlatwiej jest znalezc druga polowke chyba do 25 roku zycia? To bylo chyba w pachidłach wg jakichś statystyk, ale pewien nie jestem :(
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=UIOwp8TQclw