Piosenki na Wielkanoc Felieton Tomasza Olbratowskiego - RMF FM


Oczywiście, nie mówimy tu o pieśniach kościelnych, religijnych. Polskie pieśni wielkopostne, wielkanocne są piękne, często to zabytki języka naszego ojczystego. Myślimy tu raczej o piosenkach około wielkanocnych takich świątecznie atmosferycznych. Tak to
Komentarze:

@CamillWTube: To żeś teraz Olbratowski pojechał. Widziałeś kiedyś na pogrzebie jakimkolwiek żeby śpiewali i tańcowali?
No. ... i nie ma za co.
Co mogłem to zrobiłem, przed oszołomami broń się sam.
@AliG-co3mw: Ale to było mądre ?❤
@zbyszekpilch5551: Mistrzu Olbratowski ojojoj z tymi piosenkami to lekka przesada ale czemu nie np. O jajach kurczaku zajączku a śmigus będzie dla Mistrza ciężki tyle wody święconej będzie wylanej życzę zdrowia dla Mistrza i wszystkich ?
@ukaszbaniak5897: A "Baranek" Kultu?
@mariamaria-mj9gn: Witam wszystkiego nie można mieć ?pozdrawiam ?❤❤❤
@mariuszkenigsman5255: Ale jak to? Nie znacie wielkanocnej klasyki "Jaja je kokodżambo"?
@TheOraw22: Zwariowały
Barany...
?️?
@michabanaszek8352: Pan Skowroński zaraz zaśnie, a to przecież nie o kołysankach był felieton, nie o kołysankach, prawda?
@danielarcanix: Sasiadka wczoraj zaproponowała mi trzepanie jaj... A ja odmowilem bo nie będę robil ciasta ? a to jej chodziło o kolende wielkanocna... Gupi ja ?
@alt3rnatywa: A ja czekałem za intro ?
@DorotaG-i6w: "Bukszpan i chrzan."..????????,...tytuł powala ...?????
@bogusawmalik4626: Co w temacie króliczków Playboya.
@wieslawakoch4782: Tomaszku dzień bez Ciebie to stracony dzień ?❤
@martaniewiadomska1291: ?? ???????
Coś oryginalnego? - jak stworzyć kiedy kiszki marsza grają?!
Przed Bożym Narodzeniem, w perspektywie okres karnawału/zabaw, przed Wielkanocą długi okres na przednówku, gdy trzeba oszczędnie korzystać z zapasów (przynajmniej dawniej tak było, jak widać udzieliło się i nam...), do tego ścisły długi post dla mas, a w perspektywie tylko suta wyżerka w święta, a święta szybko mijają i nadal mamy przednówek,? nim ziemia wyda nowe płody...więc jak tu się cieszyć, tworzyć skoczne kawałki?! Czekamy na tą pokrzywę, czy inną lebiodę. ?
@GosiaGrabowski: Jajeczko ?...o jajeczko ??... jajeczko ? uderzaj.....and make a wish ❤
@RomanaKurek: A bo to wiadomo, czy śpiewać o wiośnie, czy o zimie, a może będzie upał jak latem... Takie dylematy u twórców. A Pan Redaktor Przemek, to dzisiaj niewyspany. Co tam się podziało ? ?
@j23-ih6rt: Zabraklo na koncu Alleluja i doprzodu?
@beatasenderek8247: Cudowne dzwoniące jajeczka, ot co????
@Karolina0529_: All I want for Easter is You, Baby.
@niobeska: A co z cypisowym kawalkiem "Wielkanocy nie będzie"?
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=ZG26FSF3iww