Q&A odc. 5: Motywacja, zawód nauczyciela, zjawisko tiltu Hallack


Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=VjSD5wCtCjoNajlepsze komentarze:

Shy-boo... 0:51 Motywacja, Sukces
12:48 Zawód nauczyciela
17:00 Zjawisko tiltu
D S... Po prostu lubię programować i to mnie trzyma już przy tym od roku
Na początku c++ ? a teraz c#
Gowi... [P]Nie zechcą panowie poruszyć tematu kolorów w systemie szesnastkowym ? Chodzi mi tu o ciekawostki takie jak to, że po dekrementacji każdej liczby po kolei otrzymamy kolor ciemniejszy. Jasną rzeczą jest to, że skoro to system logiczny to jak sama nazwa wskazuje jest logiczny i pewnie można spostrzec jakieś ciekawe zjawiska matematyczne.
Mac Mik... Heart of an artist - Will Ryan/DAGames
OneShou... Panie Mirosławie, co Pan sądzi o najnowszej grze Detroit - Become Human ? Czy tak może wyglądać przyszłość jeżeli mowa o sztucznej inteligencji? Czy uważa Pan, że sztuczna inteligencja mogłaby "posiąść" prawdziwe cechy, odczucia i emocje człowieka?Pozdrawiam serdecznie !
Reziner... Swietny odcinek!
KUZYNI ... Panie Mirosławie mam pytanie jak dodać własną walutę do java script kodu z 4 odcinka ?
Alcreat... Piękne dziewczyny i szybkie samochody.. albo odwrotnie hah ;)
Kamil M... 9:26 "linii najmniejszego oporu"
to tylko informacyjnie, skoro już jesteśmy w temacie samodoskonalenia :)
ale przede wszystkim to dziękuję za chesstempo.com! <3
Kacper ... (P)Jaki komputer do grania do 5tys margines błędu to 500 zł w górę kompletnie się nie znam a nie chcę wydać pieniędzy w błoto
(chodzi o pc)Proszę dorać jakiś fajny
Marek... Ten podcast to mój kawałek na zniechęcenie czy na rozgrzewkę przed sesją przy kodzie. Mega szacun Panowie.
TheNevi... Pan Mirosław przeklął :P
ewelink... Czy mieli Panowie styczność z bioinforymatyką? Jeżeli tak, to jak wiele wspólnego ma ta dziedzina nauki z biologią?
Carol M... Ten kanał nie tylko informatyka. To unikalne połączenie nauk ścisłych z humanistyką. Piękne.
Morus... Ej, a 12 lat to dobry czas żeby uczyć się JavaScripta php i sql itd (jakby co umiem już html, css i c++)
Remi Ja... (P)

Jak widać na zdjęciu, mam już swoje lata, ale... "zachciało mi się" laptopa. Nie po to, aby buszować po internecie! Chciałem dokończyć pewne obliczenia, które rozpocząłem na kalkulatorze. Wiedziałem, że są programy komputerowe, które znacznie ułatwią mi zadanie. Do tej pory z nich jednak nie skorzystałem. Mój zapał ostudzili internauci, osoby które - jak mi się wydawało - temat powinien zainteresować, i ogrom materiałów w sieci. Chociaż takich materiałów, jak moje, nie spotkałem. Tego tematu nie będę rozwlekał. Temat dotyczy Piramidy Cheopsa a w szczególności piramidionu.
Po obejrzeniu filmu "Ukryte treści..." https://www.youtube.com/watch?v=o-6E_2MaOQg pomyślałem, że może kogoś ten temat
zainteresować, dlatego ośmielam się poniżej wstawić linki do skróconych materiałów:
https://plus.google.com/u/1/collection/EgbtNE , https://web.facebook.com/groups/315741728838789/ .
Nadal jestem otwarty na dyskusję. Nie porzuciłem tematu i nie zrezygnowałem.
W sieci natrafiłem na materiały płaskiej Ziemi i podobne, na Reptilian, Anunaki, Plejadan, Arkturian, szczepionki, opryski, medycynę rockefellerowską, muzykę rockefellerowską, rózne religijne i duchowe, i wiele, wiele innych. Najważniejsze były te, które pozwoliły mi się obudzić i uświadomić sobie, że świat nie jest taki, jaki - pod wpływem odebranych nauk, zakodowałem w swoim umyśle. Obecnie jestem w końcowej fazie poszukiwania siebie.

Pytania i propozycje:

1. Wdzięczny będę za podesłanie linków omawiających podstawowe pojęcia dotyczące poruszania się w internecie.

Chodzi o opracowania wyjaśniające w bardzo przystępny sposób zwroty, pojęcia i zasady. Byłem na różnych forach, szukałem i znalazłem materiały dla "początkujących"... Problem w tym, że używany tam język znacząco przekracza poziom mojego zrozumienia. Nawet w filmikach na tym kanale pojawiają się momenty, że czuję się tak, jakbym nagle wylądował w Amazonii w plemieniu Zulu-Bla-Bla ;-) . Sam - metodą prób i błędów - nauczyłem się tylko klikać i intuicyjnie poruszać. I jest to mój SUKCES! Problem ze zrozumieniem pojęć i slangu.

2. Menadżery plików - gdzie szukać "instrukcji obsługi"?

W opiniach króluje Total Commander. Osobiście używam Free Commandera i Q-dir'a. Przenoszę, kopiuję i usuwam pliki - głównie pobrane zdjęcia. Tworzę i likwiduję foldery. Bo o niczym innym nie mam pojęcia - a chciałbym mieć.
Nie znalazłem dotychczas żadnego opracowania wyjaśniającego komendy i zwroty używane w menadżerach, a jest ich sporo. Ścieżki, rozszerzenia i... bla-bla - nie pamiętam, jak się inne nazywają.

3. Wspaniały był film o konsoli Windows. https://www.youtube.com/watch?v=9lJOZvOjn_c&t=1555s CZEKAM NA KOLEJNE.

Nie używałem wiersza poleceń, bo nie wiedziałem jak. Użyłem PowerShel'a do zlikwidowania problemu z dużą literą "Ł", gdzie zawsze użycie opcji shift + alt + L uruchamiało system diagnostyczny. Za pomocą wiersza poleceń nie dałem rady. Po obejrzeniu filmiku wiem już, dlaczego: nie uruchomiłem go w trybie administratora.

4. JAK WPISAĆ WŁAŚCIWE POLECENIE aby otrzymać właściwą odpowiedź w jak najmniejszej ilości wyszukanych wyników?

W tym filmiku pojawił się wątek o całej masie pojawiających się "śmieci" podczas poszukiwania konkretnej odpowiedzi.
To PRAWDZIWA BOLĄCZKA! Nie satysfakcjonuje mnie błyskotliwość Google, które informuje mnie, że w 0,47 s znaleziono 93'473'942 wyników. Po obejrzeniu kilkunastu - żaden nie zawiera poszukiwanej odpowiedzi, a na przeglądanie pozostałych sił już brak.
Wpisuję np. "jak zwiększyć uprawnienia administratora w windows 10" - a tu pojawiają się wyniki dotyczące "siódemki" i wcześniejszych i kilka dotyczących Win10, które i tak się nie sprawdzają, bo "winda" przeszła już tyle aktualizacji, że wpisy starsze ponad rok są w większości nieaktualne.

Chyba trochę przesadziłem z długością wpisu. Pewnie to skutki "mind-control" lub tego, że od kilku lat nie opuszczam swoich czterech ścian. Mam nadzieję, że zostanie mi to wybaczone.

SERDECZNIE WSZYSTKICH POZDRAWIAM A DLA AUTORÓW - PEŁEN SZACUN!!!
Remi Ja... (BD)
BARDZO DZIĘKUJĘ, ŻE JESTEŚCIE!!! <3
Wdzięczny jestem, że mogę wysłuchać Waszych słów, z których przemawia do mnie MĄDROŚĆ i PRAWDA.
Jestem początkującym internautą bez żadnego przygotowania i niedawno trafiłem na "Pasję informatyki". Zwlekałem z komentarzami i pytaniami do tego momentu. Wczoraj znalazłem się na "Q&A" i postanowiłem, że po obejrzeniu ostatniego filmu z playlisty podziękuję AUTOROM za ogromny wkład pracy a KOMENTUJĄCYM za wspaniałe komentarze. To cudowne zrządzenie losu, że tutaj trafiłem.
W swojej półtorarocznej wirtualnej wędrówce trafiałem w większości przypadków w miejsca, gdzie lepiej było się nie odzywać a jeszcze lepiej - jak najszybciej stamtąd uciekać.
Brak obycia, brak znajomości internetowego slangu, brak znajomości podstawowych pojęć dały mi się we znaki i odczułem to na własnej skórze - a raczej umyśle.
Z ciekawości w marcu zalogowałem się na "fejsa", żeby zobaczyć, o co tam chodzi. Niektóre linki nie chciały się otwierać i nie wiedziałem, dlaczego tak się dzieje. Powiedziałem o tym znajomemu informatykowi (z papierami!), a on powiedział, że wirusy to bajki i poradził odinstalowanie security. (!!!) Tak też zrobiłem. Skutki nie kazały na siebie długo czekać. Złapałem te "bajki" i kolejne kilka miesięcy poświęciłem na ich usuwanie.
Od marca do października ubiegłego roku około dwadzieścia razy przywracałem system w nowym laptopie.Stosowałem różne programy antywirusowe i starałem się usuwać podejrzane pliki ręcznie. W październiku straciłem wi-fi, które "wyparowało" z systemu i laptop wylądował w serwisie. Od tamtego czasu mam spokój. Przypuszczam, że gdyby laptopy były sprzedawane po okazaniu "prawa jazdy" na komputer - uniknąłbym tych problemów.
W sumie: nie miałem w życiu czasu na internet i powiem, że nawet byłem jego wrogiem. Dlaczego zatem znalazłem się w sieci? - o tym napiszę w pytaniu.
GORĄCO POZDRAWIAM
Konsolo... Czego nie nawidzisz robic ? Co odrazu ciebie odrzuca .Pozdrawiam .
?ukasz... [P] W jaki sposób zaplanować stworzenie dużej aplikacji frontendowej i backendowej?
littlep... Kury - "Jesienna Deprecha"