Włącz Filmy na pełnym ekranie

Nightwish The Greatest Show on Earth napisy PL Kwantowe pigułki


Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=8HKjx6jXqioNajlepsze komentarze:

lighthu... Nightwish zawsze słynął ze skłonności do patosu, ale szanuje.
Crazy F... Ja osobiście w moich poszukiwaniach mogę stwierdzić, że chyba nauka i duchowość trochę zaczynają mieć wspólny mianownik. Ciekawym przykładem jest wspominana kiedyś w ezoteryce a nawet bliżej w Chrześcijaństwie tzw. bilokacja czyli możliwość przebywania w kilku miejscach jednocześnie. Przykładem osób które rzekomo miały takie zdolności był sw.Ojciec Pio. Minęło kilka dekad i o to wyłoniła się tzw. Zasada Nieoznaczoności Heinseberga i Funkcja Falowa oraz Równanie Shrodingera króre wyraźnie pokazuje, że elektron lub foton mogą być w kilku postaciach w różnych miejscach. Teraz to co jest w tym najpiękniejsze - zanim zaczęto badać zjawiska kwantowe to takie podobne opisy były już znane w religiach :). Ja najpierw długo byłem po tej 2 stronie a więc bardziej w religii niż w nauce. Kiedy zacząłem się pasjonować naukami przyrodniczymi to nagle okazało się, duchowość i nauka jakoby się dopełniały - to jest niesamowite.
Miko?aj... Piękny utwór... polecam również inne dzieło Nightwish o Carlu Saganie.
Jola Hi... Nauczyciele powinni to pokazywać na lekcjach geografii. Bardzo dobre tłumaczenie.
Jakub W... Doczekamy sie kolejnych odcinków kwantowych pigułek? :/ ???
Sebasti... "Większość ludzi nigdy nie umrze, ponieważ nigdy się nie narodzi"....
" Wśród tych nienarodzonych duchów są z pewnością poeci więksi od Keatsa i uczeni więksi od newtona"..."To niesprawiedliwe, ale cóż, właśnie ty i ja znaleźliśmy się tutaj"... "Wygraliśmy w biologicznej loterii na przekór wszystkiemu, jak śmiemy narzekać na nasz nieunikniony koniec, podczas gdy wielu nigdy nie będzie miała na niego szansy"

To chyba najgłębsza myśl jaką w życiu usłyszałem, uświadomienie sobie tego, jest niezwykle poruszającym doświadczeniem, zwłaszcza że to wszystko wynika z naszej wiedzy, z nauki, takie stwierdzenie jest po prostu prawdziwe i nie da się go ignorować. Nikt mi nie powie, że nauka nie może wnieść do naszego życia wartości duchowych czy moralnych. Jeśli ktoś potrzebuje szukać takich prawd, jeśli ktoś zastanawia się nad sensem życia, to zdecydowanie lepiej jest szukać odpowiedzi właśnie w nauce, a nie świętych księgach.
MrLanca... Piękne! Przez cały czas miałem ciarki na plecach!
Grzegor... Carl Sagan "Kosmos to wszystko co istnieje, istniało lub będzie istnieć".
Fizyk Steven Weinberg przekonuje, że "na ile jesteśmy zdolni do odkrywania praw w przyrodzie, są one bezosobowe, bez żadnych śladów boskiego planu czy wyjątkowego statusu człowieka" (S. Weinberg, Facing up...,dz. cyt.,s.X). Na początku była osobliwość. Jeden niezwykle mały punkt, o nieskończenie wielkiej gęstości i energii. Miejsce wymykające się poza ramy naszego rozumienia, całkowicie różne od ukształtowanego kosmosu w jakim żyjemy. Cofnijmy się do pierwszej sekundy istnienia wszechrzeczy, aby zrozumieć jak potężne musiało być pojedyncze wydarzenie, które dało początek czasowi, przestrzeni oraz milionom galaktyk zawierającym miliardy gwiazd.
 "Bóg jest jedynym bytem, który aby rządzić, wcale nie potrzebuje istnieć."
Charles Baudelaire
Przemek... na samym końcu czarna dziura?:)
Janusz ... Jeśli Boga nie ma to kto nagrał ten film?
Szach ateiści!!! (_/)
Marta S... Pikseloza. Szkoda.
kamil81... nie rozumiem idei wizualizacji wielkiego wybuchu (sam początek filmu).... przecież nie da się go ani umieścić w przestrzeni, ani czasie, a tym bardziej oglądać z zewnątrz z zachowaniem znanych praw rządzących naszym Wszechświatem nie da się znaleźć "po za" wielkim wybuchem. Dodatkowo nie było by żadnych cząstek, które mogły by być możliwe do uchwycenia przez jakąkolwiek aparaturę pomiarową. Potem ludzie myślą sobie, "o fajnie, ciekawe czy z roboty czy z pod domu mam bliżej do Wielkiego Wybuchu" ;)
K Wasow... Obejrzenie tego materiału to niesamowite przeżycie. Nie pominąłem nawet jednej sekundy.