Włącz Filmy na pełnym ekranie

Kwantowe Pigułki #13: Skąd wzięły się pierwiastki? Kwantowe pigułki


Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=ZRbCgNhnpJUNajlepsze komentarze:

Wojciec... Po tym filmie musiałem tłumaczyć córce, że jesteśmy potomkami 2-giej, a na bank 3-ciej generacji gwiazd. Dzięki, że zostawiasz margines dla tatusiów :) Choć uświadamiam córce, że ten wybuch... to jeszcze może się zmienić - jak kiedyś płaska ziemia w okrągłą - niech drąży :)
Marek B... Wiecej wiecej wiecej, wiecej wiedzy!!!
mitchdu... yaaaay kwantowe pigułki wróciły!
Karol... fajnie że wróciliście ;-)
maties9... Widzę ktoś tu ogląda MinutePhysics :P
Hubert ... Robicie świetne materiały tylko szkoda, że tak rzadko. Inne kanały o tematyce naukowej takie jak Scifun, Astrofaza czy Naukowy Bełkot prosperują dobrze, dla was z pewnością również znajdzie się miejsce ;) Na czytanie bloga nie zawsze mam czas, a żeby coś posłuchać już częściej. Życzę wam więcej czasu ;)
Patryk ... Co za miły powrót!
Rafau99... Ty żyjesz?
Grzegoo... Ostatnio omawialiśmy ten temat na fizyce w szkole. Nam nauczycielka puściła film 40 minutowy, który nieróżnił się znacząco treścią merytoryczną. I teraz moje pytanie: jak to jest, że można coś nagrać w sposób ciekawy, zwięzły i omawiający pewną kwestię, ale gdy zabiera się do tego telewizja jest to tak niepotrzebnie rozwlekane?
Humberd... Mam pytanie, powiedziałeś, że po wielkim wybuchu wszechświat potrzebował kilkuset tysięcy lat, aby się wystarczająco ochłodzić. Z tego co mi wiadomo wychłodzenie, to przekazanie energii cieplnej na zewnątrz. I tu pytanie: Co to było to "na zewnątrz" dla wszechświata?
Szymon ... Dobrze, że filmy wracają ;)
Norbert... Jest to tak bardzo tylko "teoria" że mimo, iż jest ona powszechnie uznawana za prawidłową to mówienie, że to jedyna prawda, moim zdaniem to kretynizm. Nauka nie raz podważy tą teorie i te założenia, wystarczy tylko jeden geniusz. Bo według mnie nic tu nie jest zbadane i poznane to tylko hipotyzowanie i marzenia naukowców.
Radeg... Fajnie, że wrzucacie materiały od czasu do czasu. Taki mały protip - dawajcie czasami jakiś znak życia, może jakaś strona, może blog, cokolwiek. Wielu użytkowników myśli, że po kilku miesiącach nieaktywności kanał jest martwy i tylko niepotrzebnie tracicie przez to widzów.