Bajka o Wiplerze - Baj-Kał


Patronite ► Subskrypcja ► Facebook ► Kontakt ► Audycja jest komentarzem publicystycznym i ma mocno krytyczny i bolesny stosunek do rzeczywistości. Jeśli chcesz, żeby było miło idź na bloga Kasi Tusk. Z okazji zarzutów prokuratorskich dla jednego z n
Komentarze:

John Rambo: Prawicowe troglodyty ujadają. Polska prawica zakała społeczeństwa!
Krzysztof: Jak sią bajki o prawicy to komenty są lepsze od filmu. Bulwersy na potęgę :D 
Rafa? Korzeniec: Wipler żalił się do mediów jak go to pobili Ci źli policjanci. Ludzie! Jak mężczyzna jest pobity to się do tego NIE PRZYZNAJE (bo mu duma nie pozwala) - mówi np. że wtedy spadł ze schodów. Wipler to oficer służb wojskowych i to co widzimy (rozłam w KNP, powstanie KORWiNa - już sama nazwa wskazuje na infantylny populizm - z marionetkowym "królem brytyjskim" Januszem Korwin-Mikke) to nic innego jak narodziny zaistniałej już kiedyś "pierjestrojki", czyli zabiegu służb aby wywołać pozory zmian systemowych, co oznacza w rzeczywistości zmiany jedynie kosmetyczne! Odsyłam do historii "jesieni narodów" 1989-1993: pozorna zmiana, kilka lat wolności, ogromne wzbogacenie się przedstawicieli służb, tworzenie przez nich mafii i nawrót do socjalizmu i etatyzmu! Zaistniało to u nas w latach 1989-1993, to zaistnieje jeszcze w niedalekiej przyszłości. Ludzie wtedy dali się nabrać na ten subtelny zabieg - to i znowu się nabiorą. Pozdrawiam!
Wojciech Zylinski: Jak pieknie obserwowac bol dupy kucow :)
Charm of Violence: Tak się zastanawiam czy Wipler czasem nie chciał sprowokować tych policjantów. Widziałem już nagranie. Faktem jest, że policja zastosowała środki nieadekwatne do sytuacji. Szczególnie ta baba, co pałowała go jak jakaś psycholka. NIC tego nie usprawiedliwia. I co to byli za goście na końcu, którzy pomogli Wiplera zatrzymać, choć nie mieli mundurów? Dobrzy samarytanie, którzy chcieli pomóc funkcjonariuszom? A może tajna policja w przebraniu? Mam nadzieję, że nie to drugie. Czyżby w tym kraju co trzecia osoba, jaką mijam na ulicy była tajnym funkcjonariuszem? W każdym razie, nie usprawiedliwiam policji. Psycholce należy się proces i wysłanie do psychiatryka. Jasne? NIE USPRAWIEDLIWIAM POLICJI
A teraz co do Wiplera - Faktem jest, że był pijany kiedy go zatrzymali. Miał 1,4 promila alkoholu we krwi. Nawet on sam nie udaje, że tak nie było. Na nagraniu jak sam podchodzi do policjantów i zaczyna się z nimi kłócić i przepycha się z nimi. Widzimy też, że kiedy go zakuwają, próbuje uciec, szarpie się i wyrywa się. Wtedy ta psycholka zaczyna go tłuc. Wipler już wie, że ma do czynienia z psycholką, więc kiedy ta przestaje go wreszcie bić, co robi pan poseł? Dalej stawia opór! Hej, psycholów należy izolować od społeczeństwa, ale co można powiedzieć o człowieku, który umyślnie szarpie się z kimś nienormalnym i niebezpiecznym? Głupi, pijany albo wywęszył jakąś okazję. Poza tym zastanawia mnie parę rzeczy, jakie Wipler powiedział po całym zdarzeniu, na przykład: "Wielokrotnie polewano mnie - był to na pewno jakiś żrący środek". No... tego akurat na nagraniu nie widziałem. Moja teoria jest taka, że Wipler albo chciał dać się spałować w celach politycznych, albo był tak nawalony, że wyłączył mu się całkowicie system obronny. Plama na honorze wciąż się nie zmyła.
Jeśli zaś chodzi plamę na honorze prokuratury - ona akurat zawsze tam była i wszyscy się co do tego zgadzamy, więc chyba nie trzeba nic komentować. Dobrze, korwinowcy? Możemy się zgodzić chociaż w tej ostatniej sprawie? ;-)
Przykladowe Konto: KOLEJNY PUDELKOWY KANAŁ, KTÓRY UBIERA KŁAMSTWA W "BŁYSZCZĄCE" SZATY I PRÓBUJE TO PRZEPCHNĄĆ DO ŚWIADOMOŚCI MAS. Człowiek sądownie został uznany za niewinnego a laikowi się nie spodobało to, że można sprzeciwić się interwencji policji i obsmarował go od dołu do góry. Tylko dlatego, że mu (im) się to nie spodobało.
No tak - dochodzimy do punktu, w którym wychodzenie z domu po 22. samo w sobie jest podejrzane, a wszyscy ludzie uczęszczający na prywatki/zabawy to pijacy i nieroby - tak też cofamy się do PRLu, gdzie twórcy tego odcinka mieliby pole do popisu, szkalując każdą możliwą opozycję. Bo tylko jedna racja jest słuszna i jest nią moja racja.
Żenada i żałość.
Jan nied?wiecki: Prawdopodobnie kanał chciał pokazać swoją bezstronność polityczną, ale chyba mu to na dobre nie wyszło.
Grobul: Może wywal ten filmik, bo to gówno mija się z prawdą o kilometrów parę!
Micha? Kondratowicz: Poniżej zamieszczam moją wiadomość do twórców tego kanału.

Witam. Bardzo lubię wasz kanał i subskrybuję go od pierwszego filmu o matce Madzi.
Świetny pomysł i realizacja. Niestety bardzo nie podoba mi się, że obsmarowaliście posła Wiplera i podobnie jak większość mediów, uznaliście go winnym wszystkich, zarzucanych mu przez policję, czynów, pomimo braku jakichkolwiek dowodów. Czas zweryfikował całą sprawę i po raz kolejny (ostatnio dzieje się to nagminnie) okazało się, że prawda wygląda z goła inaczej, a policja zwyczajnie kłamała i zatajała materiał dowodowy.
Niektóre stacje i dziennikarze, za którymi nie przepadam, zyskały mój szacunek, gdyż albo nie uczestniczyły w tej nagonce albo po jej wyjaśnieniu, Pana Wiplera uprzejmie przeprosiły.
Tego samego oczekiwałbym również od was i przeglądając komentarze z pewnością stwierdzam, że nie ja jeden.
Niestety prawda jest taka, że jest to jedyny lub jeden z nielicznych posłów obecnej kadencji, który wyróżnia się na tle patologicznej klasy politycznej w naszym kraju.
Za to jest karany i szarga się jego dobre imię. Zawiodłem się na was, że przyczyniliście się do tego...
wik wik: Wipler jest spoko JKM tez
Daniel Gadomski: Pyszny ból dupy w komentarzach. To przykre, ale nie ma łatwiej sterowalnej i "dwójmyślącej" grupy niż kuce - pod tym względem nawet pisowców biją na głowę. Wipler zachlał mordę i to jest fakt. Wygląda na to, że był również agresywny wobec policji wykonującej czynności służbowe wobec innej osoby. Zastrzegam, że całkowicie potępiam ich nadmierną agresję wobec Wiplera - tak, ZDECYDOWANIE przesadzili (pani policjantka z nagrań monitoringu powinna być wręcz skierowana na badania psychiatryczne).
Nie o to mi jednak chodzi w tej chwili. Postawmy w identycznej sytuacji np. posła PO czy kogoś z GW. Ciekawym, czy korwiniści tak dbaliby o domniemywanie niewinności. Prawda jest taka, że każdy kto podepnie się pod Korwina staje się automatycznie nietykalny. Armia piętnastoletnich specjalistów od polityki, ekonomii i prawa oddałaby życie za krula i jego przybocznego, nieważne co by zrobili czy powiedzieli. Jeśli tak mają wyglądać opozycja i kręgi antysystemowe w tym kraju to szczerze mówiąc czuje się jak między młotem a kowadłem. Złodzieje i manipulatorzy z jednej kontra kult jednostki i orwellowskie dwójmyślenie - dziękuje, postoje.
Marcin Waszak: Faktycznie w takiej sytuacji przeprosiny ze strony Baj-Kału byłyby mile widziane. Dziwnie ogląda się to teraz, gdy wiemy, że Wipler był niewinny, a Baj-Kał, który pieprzy o plamach na honorze nie jest w stanie sprostować sytuacji choćby jednym zdaniem...
Nyah Notrealname: hłehłehłe... poradzam kucom Buldupex (R)
Franciszek Jab?o?ski: panie Bajkał zyskał pan wkurwionych widzów , wypada przeprosić Wiplera skoro wyjaśniono że winna jest policja
Pawe? Dudziak: "Na honorze"?! Ty gnoju!
X3n00JP: Dzieci korwina jak zawsze ból dupeczki :)
ytuicab: co za gówno!
Se8a: Przeproście Wiplera.
Pan Talon: jprdl dobre to jest co wy chcecie xD
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=Gx5WjhIc1sw