Bitwa pod Stalingradem! Rosyjska kontrofensywa! Przełomowe Bitwy National Geographic Polska


Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=AfokKVjAJHkNajlepsze komentarze:

Sympaty... Super jak zawsze! Uwielbiam filmy historyczne! :D
assassi... Szkoda,że Rosjanie wygrali...
Vive la... Jak Rosjanie złapią za gardło to nie puszczają tak łatwo.
To całe okrążenie to wina nierównomiernego rozmieszczenia sił i oczywiście przekonania że Armia Czerwona nie jest w stanie się bronić. Tymczasem zabawa dopiero się zaczynała. W filmie mówią ile to Niemcy w okrążeniu dostawali chleba - no ludzie w Leningradzie nic nie dostawali, czasem chleb z trocin i gipsu. I dali radę, choć pomocy nie było żadnej. Dopiero potem droga życia zaczęła zasilać miasto.
To że Niemcy przegrali pod Stalingradem czy pod Kurskiem i w ogóle z ZSRR nie jest powodem do wstydu. Oni po prostu nie byli w stanie z nimi wygrać. I o tym powie każdy szanujący się historyk czy osoba poinformowana. Odstawmy nawet nieograniczone zasoby ludzkie, ale weźmy pod uwagę możliwości radzieckich fabryk. Ile dziennie jedna fabryka była wstanie wyklepać a ile takich fabryk było.
Poza tym Niemiecka armia 22 czerwca była niedozbrojona - jeżeli chodzi o czołgi. Niemcy ciężki czołg zaczęli p r o j e k t o w a ć w maju 1941 roku. Rosjanie ciężkie czołgi budowali od 10 lat - jakie chcecie, duże małe kwadratowe etc. plus przetestowali je w Finlandii. A Niemcy zaczęli go dopiero rysować. Często śmieją się że t 34 to gówno. Być może. Ale Niemcy o takim czołgu mogli pomarzyć w chwili ataku i długo potem. Ich koncepcja pancerna okazała się zwyczajnie błędna. Bo co daje 600 Tygrysów w całej armii, uciułane po kilku latach jak Rosjanie mogli wyprodukować tyle w ciągu pół roku w kilku fabrykach - których mieli setki. Stalin powiedział "ilość to jakość'' - prosta matematyka.
Niemcy musieli oszczędzać ze względu na ograniczenia czy przemysłowe czy ludzkie - ZSRR nie. A oszczędzać w przypadku Niemców oznacza zwyczajnie przerżnąć wojnę.
Ignacy ... 40 000?!!!
In box... Świetne są te filmy ??
Patryk... Wrzucie pełne odcinki