Co znalazłam idąc ulicami Warszawy... Dźwigaj Dziewczyno


Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=wbo_ilaxvxkNajlepsze komentarze:

ooo ooo... Wyrzucaj śmieci dziewczyno
Wakko... W Polsce macie mało podatków więc może podatek od śmiecenia dla stolicy. ???
Paulina... Bardzo dobry i potrzebny film! Jak dobrze, że coraz więcej osób zwraca na to uwagę, a ta przysłowiowa "jedna foliówka" jest również szkodliwa i warto wprowadzać chociaż małe zmiany w życie!
kaktus... w ogole do osób zainteresowanych dobrem ziemi polecam obczaic przegladarke Ecosie
AEM... aplikacja mobilet to broń na kanarów :D
Mystify... Mam nadzieję, że film trafi do młodszych pokoleń bo według moich obserwacji ludzie dorośli i wykształceni mają taką świadomość. Tak chcę wierzyć, ja przynajmniej otaczam się takimi ludźmi :) Duży problem to niestety ludzie niewykształceni, tu nie ma jak dotrzeć, bo można tylko się spotkać ze ścianą, lub co gorsze narazić na agresję ze strony takich osób.
xWiKax... Dziękuję ci za ten film
Piotrek... Tacy już są ludzie ?
Kari... Świetny film, mam nadzieję, że otworzy on oczy innym ludziom ja sam ostatnio przestałem kupować wodę w butelkach i mam dzbanek filtrujacy.
Eryk Ki... Niektórzy to nawet się nie obejrzą gdzie rzucą śmieci i nie pomyślą o tym że 10 metrów przed nimi stoi kosz ,, na śmieci” tak właśnie tak to się nazywa . Szkoda ,że nie masz trochę więcej obserwujących bo to potrzebuje nagłośnienia
Rasta R... Poco kupywać butelki nie można pić przegotowanej wody?
# LyNi?... Jest to tragedia to co sie dzieje, no ale co zrobisz, zawsze bedą takie osoby które idą chodnikiem i byle gdzie rzucają śmieci.
Karolin... ❤️??
Ali W... Super, że poruszasz ten temat, od dłuższego czasu w moim domu zmieniane są nawyki, żeby żyło nam się wszystkim lepiej. Każdy może to zmieniać i przyczyniać się do ratowania świata. Nosze własną torbę na zakupy, nie raz nie jedna, ale za to nie muszę kupować np.3 reklamówek foliowych, segregujemy śmieci w domu, na mieście próbuje nie brać plastikowych kubeczków i słomek (muszę właśnie kupić swoja słomkę) oraz za kilka dni kupuje dzbanek filtrujący, bo tyle ile u nas idzie wody z butelek plastikowych jest tragiczna. Każdy małymi kroczkami może pomóc światu, przecież my tu żyjemy!
Mercede... Kochana , bardzo Ci dziękuję za ten film .Za twoją wrażliwość ekologiczną .Ja też płaczę nad tym co się dzieje .Dlatego też oprócz segregacji śmieci , nie kupowania reklamówek w sklepie , na siłownię noszę duży bidon z przegotowaną wodą kranówka .(polecam wodę z cytryną )Ograniczyłam też jedzenie mięsa .
Weso?y ... Proszę się odczepić od mojej posesji xD
Brave D... Moda? ? Ubieraj co chcesz, wyglądaj jak chcesz ?
AdeLaid... Śmieci to się wyrzuca do śmietnika śmieciu!
Ola M.... Dziękuję za poruszanie tego tematu! Od siebie dodam jeszcze, że depilować można się też pastą cukrową lub, w droższej wersji, laserowo.
Dla kobiet - w miarę możliwości można używać kubeczka menstruacyjengo zamiast tamponów czy podpasek.
Ogólnie: jedzenie - mięsko raz, dwa razy w tygodniu a nie codziennie... wybieranie produktów w opakowaniach metalowych lub szklanych (a najlepiej, jeśli to możliwe, bez opakowań) i sięgnie w większości po dobrodziejstwa regionalne... wiele można zmienić, to naprawdę drobnostki, które jednak mają moc :) kawę, zamiast na mieście, można wypić w domu lub zabrać ze sobą w kubku termicznym; tak samo jak przekąski czy normalne posiłki i wodę :) folię spożywczą można zastąpić woskową, można też inwestować w pudełka (metalowe lub szklane) z przykrywkami... bycie eko jest w porządku :D