Jak uniknąć błędów rodzicielskich? Mateusz Grzesiak - Hania Knopińska


Subskrybuj: Telewizja szkoleniowa: Strona: Facebook: Instagram: Miłość to za mało. Obejrzyj moje trzecie wideo i dowiedz się, jak wychować dziecko, by wyrosło na szczęśliwą i dobrą osobę. Chcesz dowiedzieć się znacznie więcej na temat budowania świ
Najlepsze komentarze do filmu "Jak uniknąć błędów rodzicielskich? Mateusz Grzesiak":

diwajdek: Już wysyłam moim rodzicom
musicislife92: duze ELO !
Ula Coconut: Sama jestem matką ?
CyberNetCompany: Nie zgadzam się, oczywiście to są możliwości i jest duże prawdopodobieństwo że zachowanie rodziców determinuje zachowanie dziecka, ale jeśli dziecko uświadomi się samo czy zacznie dostrzegać więcej niż rodzice będzie ponad to, a nawet w pewnym wieku sam będzie kierował rodziców. Błędem jest powiedzenie w sposób twierdzący że "jeśli będę bił dziecko to będzie tyranem" to nie jest nic pewnego.

Jedynym problemem jaki tu widzę jest nie sposób wychowania dziecka, a uświadomienie rodziców że dziecko to nie jest ich własność, to jest człowiek tak samo jak my i powinniśmy się uczyć od siebie nawzajem, kto powiedział że trzeba uczyć dzieci!?
(dzieci bardzo dobrze by sobie poradziły bez nas) 

Można potraktować tą relację w kontekście wymiany, ja uczę dziecko np.: mojego zawodu (jeśli się o niego pyta, jeśli się interesuje) a ono mnie uczy kreatywności, czy też opowiada mi jak postrzega świat ( oczywiście nie pytam o to wprost ) tylko dochodzę do tego takimi pytaniami jak: Co tam w szkole?  Opowiedz mi co się takiego wydarzyło dzisiaj ciekawego? - oczywiście żeby nie wyglądało to jak przesłuchanie sam też opowiadam - co u mnie w pracy, jak minął mój dzień (oczywiście jak dziecko CHCE o tym rozmawiać).

Jedyne co powinniśmy zrobić w tej sytuacji kiedy już "mamy" dziecko to obserwować. Obserwować siebie, dziecko i swoją partnerkę jak się mają nasze relacje? czy zbliżamy się do siebie czy może wręcz przeciwnie? czy zachowanie dziecka jest faktycznie złe czy to ja mam z tym problem? jak chciał bym żeby mój tata mnie traktował (oczywiście bez przesady)?
Czy nie jestem nad opiekuńczy? aż w końcu - czy obudziłem w dziecku wystarczającą ciekawość do świata (czy na różne tematy) że będzie chciał/chciało/chciała je zgłębiać?

I nie zapominajmy żeby się kochać, a przed jakąkolwiek interwencją... zastanowić się co my tak naprawdę chcemy teraz zrobić.
Jakub Brandt: Pytanie w tytule jest pytaniem zadanym w sposób reaktywny. "Jak uniknąć błędów rodzicielskich" już jest skazane na porażkę, bo zakładamy, że błędy będą oraz, że naszym celem jest ich unikanie, a przecież nie o to chodzi.
MONIKAM: Czy zapis tego szkolenia będzie potem udostepniony na YT?
MrWisnia: Zacznij jeździć po szkołach i rozpowiadaj swoją wiedzę , przyda się nie jednemu :D .
Hubert Jarek: Bardzo dobry Pomysł - udostępniam i dziękuje juz z góry!
Zycie Poczciwe: to jeszcze nie mój problem B-)
Jakub T: Bardzo dobra reklama:-)
misiu masterslawe: Proszę o więcej filmów na temat rodzicielstwa.To jest bardzo ważny temat.Pozdrawiam
Zuzka. Zuzka: dziekuje za filmik, niestety przegapilam czas w ktorym bylo szkolenie on linie, czy jest jakas szansa zakupu tego szkolenia? jestem w ciazy i temat mnie szalenie interesuje, pozdrawiam serdecznie
dzigit: moi rodzice popelnili chyba wszystkie bledy
Fundacja XXII: W pełni zgadzam się z błędem nieprzygotowania. Jest jednak jeszcze jeden błąd który jest powielany przez pokolenia i który jest kulturowym wzorcem.
ewa tomaszewska: nic trudnego i jak widać nic pan nie wie. Dzieci będą takie jak ich rodzice i juz. chcesz dobrze wychowac dzieci bądz dobrym człowiekiem
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=9P4UWNmYC0k