Abp Ryś: niech nas Pan Bóg uchroni od dziecinady! | Łódź 2020 Archidiecezja Łódzka


Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=XOv6gOHQBkUNajlepsze komentarze:

Tratata... Tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem Polska jest Polską, a Polak Polakiem” – fragment pochodzący z wiersza Karola Balińskiego. Polska powinna być dumna, że w szybko laicyzującej się Europie pozostaje bastionem tradycyjnego katolicyzmu, gdzie kościoły są tłumnie zapełniane i taca jest też obficie zapełniana, gdzie całuje się w uwielbieniu kapłańskie dłonie, gdzie nawet bezdomni ofiarują samochody na Radio Maryja, a rząd pląsa radośnie na rocznicach owego radia razem z założycielem. Cały świat nam zazdrości, iż dzięki konkordatowi Jana Pawła II mamy bardzo owocne partnerstwo z Watykanem, i w zamian za nasze sute dotacje tam przekazywane, otrzymujemy znacznie więcej, bo "Bóg zapłać", co jest warte o wiele więcej, niż wszystkie pieniądze świata razem wzięte.
Tratata... Winicjusz(5)
Tratata... precz z rydzykiem
TYLKO POWIEDZ TO KAŻDEMU... - YouTube
Piotr N... ?
Maria Z... Dla znudzonych,,,niechciejów" krytykowanie z kanapy to chyba najmilsza ,,praca"!B.mądre słowa ARCYBISKUPA i niech DUCH ŚW.Go prowadzi tak dalej!
Maria L... Czytałam .....komentarze ....i ...

... najwięcej chcą od świata Ci co nic nie robią ażeby on był inny, tylko się żałobią...gdyby coś robili, mieliby siły więcej i świat by zmienili..... amen ?
.
Zuzanna... Amen ?️
Jadwiga... Wczorajsza Uroczystość, piękna. Wspaniałe Uwielbienie. Bóg zapłać.
Bartosz... Jako osoba, która skomentowała ten wczorajszy „hymn”, czuję się zobligowany do zachęcenia ks. Abpa, do odwiedzenia mojego kanału na YouTube i zobaczenia moich działań na rzecz muzyki kościelnej. Jest też kilka nagrań chorału, który śpiewam co niedziela. Zapraszam do posłuchania. I do przyjęcia konstruktywnej krytyki. Bo jednak nie po to Kościół ustalił jak muzyka kościelna ma wyglądać, żeby zwłaszcza katedry, które mają być wzorem liturgii dla reszty kościołów, mogły po prostu mieć te przepisy gdzieś. Bardzo mnie smuci porównanie chorału i okazywania posłuszeństwa przepisom Kościoła do pogrzebu, a nazwanie krytyki dziecinadą.
Barbara... Abp zwykle mówiąc o Słowach Pana odgaduje to,co ja czuje
Tratata... I nikogo na ziemi nie tytułujcie ojcem, bo macie jednego Ojca
Goya Li... Miech nas Pan Bóg broni od takich rysi heretyków i innych Polaków
A P... Zaufanie do Boga odbierane czasami przez ludzi jako naiwność dziecka Boga ,wiara w Niego i zastęp jego Aniołów jest zadziwieniem dla ludzi ,,w tych czasach taka naiwność ? To każdy ma energię życia i Bożą i sam decyduje ,, I siła dzieci Boga jest ☂️ w nim i nie mają już z tym problemu , mogą popatrzeć , posłuchać i dalej ,, robić swoje pod opieką Bożą.☂️??
Tratata... rydzyk to papież
Co Jezus powiedział na temat noszenia tytułu ojciec ?

Ewangelia Mateusza rozdział 23 wersety od 1 do 12

„Wtedy Jezus przemówił do tłumów i do swoich uczniów: 2 „Na miejscu Mojżesza usadowili się uczeni w piśmie i faryzeusze. 3 Dlatego czyńcie wszystko, co wam mówią, ale nie naśladujcie tego, co robią, bo mówią, ale sami tak nie postępują. 4 Wiążą wielkie ciężary i wkładają je ludziom na barki, a sami nie chcą ich nawet ruszyć palcem. 5 Wszystko, co robią, robią po to, żeby ich ludzie widzieli. Poszerzają pudełeczka z fragmentami Pism, noszone dla ochrony, i wydłużają frędzle na swoich szatach. 6 Lubią najzaszczytniejsze miejsca na ucztach, pierwsze siedzenia w synagogach 7 i pozdrowienia na rynkach. Lubią też, gdy ludzie tytułują ich Rabbi. 8 Ale wy nie pozwalajcie nazywać się Rabbi, bo macie jednego Nauczyciela, a wy wszyscy jesteście braćmi. 9 I nikogo na ziemi nie tytułujcie ojcem, bo macie jednego Ojca — tego w niebie. 10 Ani nie pozwalajcie nazywać się mistrzami, bo macie jednego Mistrza — Chrystusa. 11 Największy wśród was ma być waszym sługą. 12 Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się uniży, będzie wywyższony.”
Hanna K... Szczesc Boze.
Roman K... “Nic nierobienie” i postawa “znudzonego eksperta” (minuta druga i trzecia) to wlasnie skutek protestantyzacji w naszym Kosciele. Po co dawac swiadectwo zywej wiary jak wystarczy jedno puste slowo: wierze w Boga by byc zabawionym.
Barbara... Jestem za, niech nas PAN BÓG ochroni od DZIECINADY I ŻENADY. Czas się już skończył, ten dany ludzkości na nawrócenie. Prawda, tylko ta prawda i zawsze tylko ta prawda. Ale ,mała dygresja , że z wiekiem człowiek dziecinnieje, mówią na tych: syarszy a zdziecinniawszy, zdziecinniał w szalonym oderwanym od wieku swego zachowaniu.