Czy gentleman może być minimalistą? – Czas Gentlemanów Czas Gentlemanów


Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=SXaeyP7aaS0Najlepsze komentarze:

Jak nie... Zaraz robię kawę i oglądam. :) Korzystam z tagów związanych z "Charakterem", ale chciałem również gdzieś tutaj podrzucić linka. Na początku miałem nagrać zwykłą recenzję, ale najpierw zrobiłem coś autorskiego, a "zwykła" recenzja pojawi się niedługo na kanale. Zapraszam, może komuś się spodoba :) Link: https://m.youtube.com/watch?v=LNhbseAeZF4&feature=youtu.be
Zbignie... Super ???
Daniel ... Łk 12:22-31: "Do swoich uczniów powiedział natomiast: Dlatego mówię wam: Przestańcie martwić się o życie, o to, co będziecie jeść, a także o ciało, o to, w co się ubierzecie. Życie bowiem znaczy więcej niż pokarm, a ciało niż okrycie. Zwróćcie uwagę na kruki, że nie sieją ani żną, nie mają spichlerzy ani stodół — i Bóg je karmi. O ile więcej wy znaczycie niż ptaki! Kto z was dzięki trosce może swoje życie przedłużyć o godzinę? Jeśli więc tak małej rzeczy nie potraficie, to dlaczego martwicie się o całą resztę? Zwróćcie uwagę na lilie, jak rosną; nie trudzą się ani nie przędą, a mówię wam, nawet Salomon w całym swym przepychu nie ubierał się tak, jak jedna z nich. Jeśli więc trawę na polu, która dziś jest, a jutro może być wrzucona do pieca, Bóg tak przyozdabia, o ileż bardziej zależy Mu na was, o ludzie małej wiary! Dlatego wy też nie zastanawiajcie się ciągle, co macie jeść lub pić, i przestańcie żyć w ciągłej trosce. Z tym wszystkim bowiem borykają się narody tego świata. Wasz Ojciec wie, że tego wam potrzeba. Szukajcie raczej Jego Królestwa, a te rzeczy będą wam dodane."
Istota ... A tak się zastanawiam. Kiedy ostatnio mierzyłem buty i chciałem wybrać te bardziej eleganckie to miałem jeden zasadniczy problem. Na moją stopę kupując but kupuje 43 z powodu szerokiej stopy. Jednak te buty wyższej klasy są węższe tak, że minimalny rozmiar to 45. Nie wie ktoś gdzie można znaleźć szersze skórzane buty?
Darek... Jak zwykle, świetny materiał do porannej sobotniej kawy:)
Pawe? S... Odnośnie ograniczenia konsumpcji, niestety zabrakło tutaj jednej kwestii. Mianowicie negatywnego, a wręcz zabójczego wpływu na gospodarkę i zamożność społeczeństwa. O ile minimalizm w kontekście wpływu na środowisko byłby korzystny, o tyle niewątpliwie pozbawiłby mnóstwo ludzi pracy, a konkretnie zapotrzebowania na ich pracę. Jak zwykle, każdy medal ma 2 strony.
MrBlix3... Odnośnie wymiennej podeszwy butów to czy przez zanikł zawodu szewca nie traci ta czynność sensu ?
Wista... Bardzo świetny odcinek. Świetnie przedstawiasz to o czym akurat mówisz co powoduje że film jest ciekawy.
Grzegor... Jako minimalista, bardzo doceniam ten odcinek :) I bardzo zgadzam się z tym co zostało powiedziane.
Luke Du... ?
Czas Gentlemanów ciekawostki

Czas Gentlemanów ciekawostki

Historia kanału Czas Gentlemanów zaczyna się w dniu 2011-10-11 22:37:18.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 286 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 14589867 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 156000 użytkowników.