Kim jesteś? Grzegorz Kramer


Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=1D2zqY4eMLENajlepsze komentarze:

Agniesz... „Dlaczego myjecie zewnętrzną stronę czary? Czy nie
rozumiecie, że ten, który wykonał stronę wewnętrzną, jest tym, który wykonał także stronę zewnętrzną?” Jeśli człowiek nada stronie zewnętrznej nazwy i określenia, to czyż one są w stanie wpłynąć na to, co znajduje się po stronie wewnętrznej? Nie mogą one zmienić istoty rzeczy strony wewnętrznej, gdyż nazwy i określenia, które powstały po stronie zewnętrznej, należą właśnie do tej strony. Jeśli strona zewnętrzna należy do świata, którą człowiek widzi, a strona wewnętrzna stanowiąca o istocie, jest tą, która jest w ukryciu, to dopóki człowiek będzie miał pamięć o tym rozróżnieniu, dopóty nic zewnętrznego nie będzie w stanie wytrącić go z jego stanu jestestwa, ponieważ nie będzie on brał na siebie sądów innych, bo jako zewnętrzne, nigdy nie będą go stanowić. Zawsze pozostaną po stronie zewnętrznej, i jako te, które nie dostały naszej uwagi, jako energii zasilającej, przemienią się w czasie w niebycie. Jeśli natomiast człowiek zapomni o swojej istocie, która go stanowi, z racji, że jest ona jego stroną wewnętrzną, która jest w ukryciu, to człowiek ten zacznie się postrzegać tylko, jako stronę zewnętrzną, i tą stronę zacznie mieć na uwadze, i o tą stronę będzie wszelka jego troska. Wtedy dopuści do siebie i osąd, i nazwy i określenia, ponieważ należą one do tego samego świata, i jako zewnętrzne, będą wpływać na kształt tej osoby. Dziedzictwo wolności, które człowiek w sobie nosi, jest atrybutem Ognia Żywego, którego Iskra płonie człowiekowi w duszy, i daje siłę do realizowania w życiu tej wolności. Póki Iskra płonie, póty nic zewnętrznego nie naruszy istności człowieka, ani osąd innych, ani celowa krzywda w nas wymierzona, ani nawet śmierć. Owszem, może przynieść to ból ciała, ale zawsze pozostanie on bólem zewnętrznym. Dlatego wiedza, kim się jest objawia się spokojem duszy, a nazwy zewnętrzne nie mają znaczenia. Znaczenie ma natomiast odpowiedzenie na wołający głos wewnętrzny, a droga życia zgodna z tym głosem staje się najsłodszym uczuciem, wielką radością i bogactwem wewnętrznym. Choć dla świata nie jest to widoczne, i dla świata jesteśmy nazwą, jaka powstała w jego oczach.
Dlatego, ponad wszelką wątpliwość powinniśmy pamiętać, że "przybyliśmy ze światłości, z miejsca, w którym światłość powstała sama z siebie, powstała i objawiła się w swych obrazach. Jeśli będą wam mówili: „kim jesteście?” Odpowiedzcie: „Jesteśmy jego synami i wybranymi Ojca Żyjącego”.
Pozdrawiam wszystkich, Agnieszka.
Malgorz... Dzień dobry ☺️
Bogusla... Śliczne dziękuje ??pozdrawiam serdecznie ????
Radar M... Ks.Piotr Pawlukiewicz:Nigdy się nie poddawaj...PS.też to zjawisko zauważam ....jak to możliwe,że czytając te same teksty od kilku lat,nagle odkrywamy NOWE rzeczy?
Grzegorz Kramer ciekawostki

Grzegorz Kramer ciekawostki

Historia kanału Grzegorz Kramer zaczyna się w dniu 2010-11-01 09:49:48.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 883 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 2396133 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 10900 użytkowników.