Ewangelia Mateusza || Rozdział 18 Langusta na palmie


Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=OI1jM9kHjyINajlepsze komentarze:

Piszpun... ?
Ma?gorz... ?
Anna Dy... ❤️?❤️
Magdale... Duchu Sw. oswiec moj rozum, abym slowa Twoje rozpoznawala i byly one dla mnie pomoca w drodze do Twojego krolestwa??Spór o pierwszeństwo
1 W tym czasie uczniowie przystąpili do Jezusa z zapytaniem: Kto właściwie jest największy w królestwie niebieskim? 2 On przywołał dziecko, postawił je przed nimi i rzekł: 3 Zaprawdę, powiadam wam: Jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego. 4 Kto się więc uniży jak to dziecko, ten jest największy w królestwie niebieskim. 5 I kto by przyjął jedno takie dziecko w imię moje, Mnie przyjmuje.

Zgorszenie
6 Lecz kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza. 7 Biada światu z powodu zgorszeń! Muszą wprawdzie przyjść zgorszenia, lecz biada człowiekowi, przez którego dokonuje się zgorszenie. 8 Otóż jeśli twoja ręka lub noga jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją i odrzuć od siebie! Lepiej jest dla ciebie wejść do życia ułomnym lub chromym, niż z dwiema rękami lub dwiema nogami być wrzuconym w ogień wieczny. 9 I jeśli twoje oko jest dla ciebie powodem grzechu, wyłup je i odrzuć od siebie! Lepiej jest dla ciebie jednookim wejść do życia, niż z dwojgiem oczu być wrzuconym do piekła ognistego.
10 Strzeżcie się, żebyście nie gardzili żadnym z tych małych; albowiem powiadam wam: Aniołowie ich w niebie wpatrują się zawsze w oblicze Ojca mojego, który jest w niebie. 11 Albowiem Syn Człowieczy przyszedł ocalić to, co zginęło.

Owca zabłąkana
12 Jak wam się zdaje? Jeśli kto posiada sto owiec i zabłąka się jedna z nich: czy nie zostawi dziewięćdziesięciu dziewięciu na górach i nie pójdzie szukać tej, która się zabłąkała? 13 A jeśli mu się uda ją odnaleźć, zaprawdę, powiadam wam: cieszy się nią bardziej niż dziewięćdziesięciu dziewięciu tymi, które się nie zabłąkały. 14 Tak też nie jest wolą Ojca waszego, który jest w niebie, żeby zginęło jedno z tych małych.

Upomnienie braterskie
15 Gdy brat twój zgrzeszy , idź i upomnij go w cztery oczy. Jeśli cię usłucha, pozyskasz swego brata. 16 Jeśli zaś nie usłucha, weź z sobą jeszcze jednego albo dwóch, żeby na słowie dwóch albo trzech świadków oparła się cała sprawa. 17 Jeśli i tych nie usłucha, donieś Kościołowi! A jeśli nawet Kościoła nie usłucha, niech ci będzie jak poganin i celnik! 18 Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co zwiążecie na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążecie na ziemi, będzie rozwiązane w niebie.
19 Dalej, zaprawdę, powiadam wam: Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest w niebie. 20 Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich.

Obowiązek przebaczenia
21 Wtedy Piotr zbliżył się do Niego i zapytał: Panie, ile razy mam przebaczyć, jeśli mój brat wykroczy przeciwko mnie? Czy aż siedem razy? 22 Jezus mu odrzekł: Nie mówię ci, że aż siedem razy, lecz aż siedemdziesiąt siedem razy.

Nielitościwy dłużnik
23 Dlatego podobne jest królestwo niebieskie do króla, który chciał rozliczyć się ze swymi sługami. 24 Gdy zaczął się rozliczać, przyprowadzono mu jednego, który mu był winien dziesięć tysięcy talentów. 25 Ponieważ nie miał z czego ich oddać, pan kazał sprzedać go razem z żoną, dziećmi i całym jego mieniem, aby tak dług odzyskać. 26 Wtedy sługa upadł przed nim i prosił go: "Panie, miej cierpliwość nade mną, a wszystko ci oddam". 27 Pan ulitował się nad tym sługą, uwolnił go i dług mu darował. 28 Lecz gdy sługa ów wyszedł, spotkał jednego ze współsług, który mu był winien sto denarów. Chwycił go i zaczął dusić, mówiąc: "Oddaj, coś winien!" 29 Jego współsługa upadł przed nim i prosił go: "Miej cierpliwość nade mną, a oddam tobie". 30 On jednak nie chciał, lecz poszedł i wtrącił go do więzienia, dopóki nie odda długu. 31 Współsłudzy jego widząc, co się działo, bardzo się zasmucili. Poszli i opowiedzieli swemu panu wszystko, co zaszło. 32 Wtedy pan jego wezwał go przed siebie i rzekł mu: "Sługo niegodziwy! Darowałem ci cały ten dług, ponieważ mnie prosiłeś. 33 Czyż więc i ty nie powinieneś był ulitować się nad swoim współsługą, jak ja ulitowałem się nad tobą?" 34 I uniesiony gniewem pan jego kazał wydać go katom, dopóki mu całego długu nie odda. 35 Podobnie uczyni wam Ojciec mój niebieski, jeżeli każdy z was nie przebaczy z serca swemu bratu.
Zdzisla... Bóg zaplac.?
Lucyna ... Bog zaplac ?❤️
adam944... Mogę prosić o modlitwę za moją dziewczynę i za mnie. O nasz związek, o miłość, zaufanie i wiarę. Bardzo Was proszę, potrzebuje tego.
Katarzy... JEZU Najdroższy - ucz mnie przebaczać bliźnim krzywdy , których doznalam od bliskich sercu osób - 77 razy - tylko Ty jesteś moim Bogiem i Panem ?❤❤❤?? - Duchu Święty Stworzycielu ożywiaj moją modlitwę, ożywiaj moje pragnienie pełnienia woli Ojca
Duchu Święty Stworzycielu otwieraj moje oczy, by widziały, otwieraj moje uszy by slyszaly , serce aby czuło. Duchu Święty Ożywicielu, przyjdź i ucz mnie ; pokory, przebaczenia ,mądrości rozwagi, a przede wszystkim przebaczać bliźnim krzywdy i iść za Tobą w stronę słońca i światła - Kocham Cię JEZU Najdroższy UFAM TOBIE I MARYJI ????❤????‍♀️
Margare... Bede się zastanawiać, czy nie doprowadzilam kogos do zła.
Spokojnej nocy wam życzę.
Lego Lu... ☺??
Katarzy... Dzięki wielkie za to że, jesteś ojcze Adasiu ??????‍♀️??‍♀️
Bajka C... Przebaczajmy wszystkim, tak jak Jezus nam przebacza.
Dobranoc kochani ?????
Barbara... Dziękuję Boże, Dziękuję O.Adamie
El?biet... Witam Wszystkich Szczęść Boże Amen ?????
Seli Ne... "Adaś uwielbiam przy tym zasypiać, normalnie ten twój głos i w ogóle...no najlepsza kołysanka do ucha" ?

A tak na poważnie to czytanie dla mnie jest każdej nocy jak rytuał oczyszczania się z każdej niestosownej myśli,która pojawiła się za dnia w moim sercu i umyśle. Obym nigdy nie przestała słuchać, trawić i wchłaniać te duchowe witaminy.

Dobranoc ?
Wanda A... Szczęść Boże, jak dobrze przed snem posłuchać kolejnej nauki dobranoc
Mat Mat... Cześć,
trwa zbiórka Dla samotnych matek. Jeśli chcesz wziąć udział, przelej dowolną kwotę na konto w Banku Millennium:
PL84116022020000000318470662
POWIERZA MATYLDA
Pamiętaj, by w tytule przelewu wpisać: Dla samotnych matek
Przepraszam nie mam fundacji, ale chcę pomóc matkom w mojej okolicy, jedna z nich ma jedno z dzieci niepełnosprawne.
Pozdrawiam :)
ewa muc... "Nie sądźcie,a nie będziecie sądzeni;nie potępiajcie,a nie będziecie potępieni;odpuszczajcie,a będzie wam odpuszczone."Błogosławionej nocy i nadchodzącego dnia ???
Eluszka... ♥️Dziękuję O.Adasiu ?? ♡Bóg jest hojny w przebaczenie, chętnie daruje mi winy i to przebaczenie ma mnie zmienić, spowodować,że moje życie się zmieni i potoczy innym torem...muszę się strzec postawy sługi, któremu wiele darowano,a który pod wpływem łaski Bożej w niczym nie zmienił swojego życia ♡Dobrej nocki ♡Dobrego dnia życzę Wam ?
Zofia S... No, chyba parę razy przeprosić jednak muszę ja..... Dziękuję. Do przeprosin, o których pojęcia nie miałam .... pędzę czym prędzej.
Dobrej nam Wszystkim nocy i jutro dnia :)
Langusta na palmie ciekawostki

Langusta na palmie ciekawostki

Historia kanału Langusta na palmie zaczyna się w dniu 2012-12-03 09:01:35.
Kanał od czasu założenia nagrał już, 3070 filmów przez okres działania kanału
filmy zostały wyświetlone 280269329 razy.
Aktualnie kanał śledzi ponad 604000 użytkowników.