Dlaczego nie kupowałam ubrań w 2020 roku? Co mi to dało? - Dominika Pajek


W tym filmie opowiadam o tym, dlaczego postanowiłam nie kupować nowych ubrań w 2020 roku, czy mi się to udało i jakie wyciągnęłam z tego wnioski *** Wsparcie kanału wraz z informacjami o bonusach: ❣️ LUB ❣️ *** Klub książkowo filmowy: *** Rozdziały f
Najlepsze komentarze do filmu "Dlaczego nie kupowałam ubrań w 2020 roku? Co mi to dało?":

Dominika Pajek: Hejka! Dziękuję za oglądanie! ? Czy macie jakieś postanowienie dotyczące bardziej ekologicznego, zrównoważonego lub np. minimalistycznego życia? ?
Adam Marciniak: Niewiem ja kupuję ciuchy przez Internet mogę szybko i wygodnie dobrać dokładnie to co potrzebuje I noszę dość długo
Adam Marciniak: Myślałem że ten film jest z przed kilku lat bo wyglądasz jakbyś miała 17 lat jak Ty to robisz? ??
Jakub St?pie?: Ja w 2020 roku na ubrania wydałem 142 zł. Ja zwykle kupowałem ubrania z poprzedniego sezonu. To bym pierwszy rok od 2014 roku w którym nie zniszczyłem żaden pary butów. Z jednej strony to dobrze, bo nie cierpię kupować butów, ale z drugiej źle, bo to wynika z tego że mniej niż zwykle chodziłem. Zwykle 2/3 moich wydatków na ubrania to wydatki na buty. Za każdym razem jak kupuje buty mam zamiar kupić buty na zamówienie, ale zawsze brakuje pieniędzy na mnie standardowe kopyta. Przez zakupem butów na zamówienie będę musiał kupić kopyta na zamówienie. Szybko niszczę buty z dwóch powodów mam nie standardowe wymiary stopy w w normalne lata dużo chodzę.
Kamil Oro?: Minimalizm i ważniejsze być, a nie mieć; Dominika, jak Ty mi teraz zaimponowałaś <3 (głosem Siary :D)
Damian Noga: Popieram kupowanie ubrań w ciuchlandach. Można tam znaleźć naprawdę fajne i dobrej jakości ubrania. Sam często tam zaglądałem we wcześniejszych latach?
Waldemar Batura 125p: Przynajmniej się trafiła jedna mądra dziewczyna. ? Nie wiem co się z tymi ludźmi się dzieje. Dawniej na wsiach starszy brat dawał młodszemu buty i tak przez parę pokoleń dopóki się nie rozpadły . A trochę później człowiek z miasta się cieszył jak za trzy dolary kupił jeansy w Baltonie . A teraz wszyscy pod każdym względem są rozpieszczeni i uprawiają marnotrawstwo na każdym kroku w życiu. Co to jest żeby ciągle kupować nowe rzeczy albo codziennie chodzić w innych ? To jest marnotrawstwo pieniędzy bo nie tylko chodzi o to co się kupi ale też o marnotrawstwo prądu i wody na ciągłe prania które to niszczy ubrania więc koło się zamyka. No i jakościowo wszystko jest teraz coraz gorsze . Ja chodzę w jednych dopóki się nie pobrudzą czy nie przepocą chyba że matka wcześniej zmieni bo i też temat mnie nie dotyczy bo sama mnie 'ubiera' i kupuje wszystko bo ja podobno nie mam gustu i ubieram się jak stary dziad . Jakbym mógł to bym chodził tylko w rzeczach z lat 80. Na FB miałem takiego młodszego znajomego bo żeśmy się pokłócili rok temu ale pisał że chodzi w rzeczach z lat 90 bo lubi. Co do tych lumpeksów to wszyscy w podstawówce się wyśmiewali z uczniów że a to to a tamto masz z lumpeksu a ja nie wiem czemu , ubrania jak ubrania . I masz rację , tak samo jak z innymi produktami lepiej kupować używane bo tak jest taniej i o wiele bardziej ekologicznie chociaż tak jak pisałaś to powinien być wysiłek całego świata to w pojedynkę się niewiele zdziała ale przynajmniej ma się tą świadomość że w czasie sądu ostatecznego będziesz mieć czyste sumienie że próbowałaś ratować planetę . ?
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=FdbB8DmZu20