Jedź bezpiecznie odc. 850 hulajnoga elektryczna, UTO, UWR jak jechać zgodnie z prawem - Jedź bezpiecznie HD TVP


Szczegółowe informacje o poruszaniu się hulajnogą elektryczną, urządzeniem transportu osobistego (UTO) i urządzeniem wspomagającym ruch (UWR) w Polsce.
Najlepsze komentarze do filmu "Jedź bezpiecznie odc. 850 hulajnoga elektryczna, UTO, UWR jak jechać zgodnie z prawem":

Michal Szabelski: Dlatego powinny być zdawane egzaminy z przepisów.
Darek Be: Proponuję wystawiać mandaty do firmy wypozyczajacej hulajnogi A oni niech obciążają użytkowników z pozycji aplikacji Dodam że grozniejsza chorobą tych czasach nie jest korona lecz rozwijająca się głupota. Bez złośliwości Ale trzeba o tym wspomnieć
bandog0000: W czym jest problem aby wyegzekwować poprawne parkowanie hulajnogi ??? Ktoś czerpie zyski z wypożyczenia hulajnogi, więc jego ukarać to jest jego pojazd więc on ponosi za niego odpowiedzialność a on sam ma dane osoby która wypożyczyła od niego hulajnogę więc niech wyegzekwuje od niego pieniądze za poniesione koszty związane z nałożonym na niego mandatem. Wiecie co tak sobie myślę że to doskonały sposób na załatanie dziury budżetowej w naszym Państwie przecież nie tylko kierowcy muszą ją reperować .
Rafal Krawczyq: Przecież 99% użytkowników wypożyczanych hulajnóg elektrycznych nie ma bladego pojęcia o przepisach. Czemu straż miejska nie zorganizuje nagonki? Wolą jak zwykle zakładać blokady i wypisywać mandaty starszym panią handlującym serkami.
Costooh: Problem z korzystającymi z hulajnóg czy z rowerzystami łamiącymi nagminnie przepisy polega na tym, że ani Policja, ani Strażnicy Miejscy nie egzekwują obowiązujących przepisów. Często organizowane są akcje wymierzone w kierowców samochodów. Nigdy nie słyszałem o akcji Policji, czy Strażników Miejskich mającej dyscyplinować użytkowników hulajnóg, lub rowerów. Efekt można zobaczyć chociażby na Plantach
Color of Road: Chamstwo w Państwie!
marcin 857: u nie w mieście zapierdalają bo inaczej nie mogę napisać, jak pojebani, najczęściej gówniarze. idziesz chodnikiem słyszysz szum i za chwilę mija cię o kilka centymetrów idiota na hulajnodze, nawet nie zdążysz zareagowć. Następna plaga
Tomek Luzny: Wysylac mandaty do wypozyczalni hujajnog etc a oni z kosztami dodatkowymi do użytkowników takie po 300zl to sie naucza szybko??
Typ na rolkach mysli ze jezdzi u siebie po posesji ..co za łeP??
Grzegorz Ka: Rowery ze wspomaganiem mają w PORD ścisłe ograniczenia techniczne (250W, 25km/h), tak samo motorowery. Niestety hulajnogi tylko zakaz przekraczania 20km/h. Czy są przepisy ograniczające technicznie moc i prędkość? Jeżeli nie, to czy można się spodziewać legalnych super szybkich i mocnych hulajnóg?
marcingp5: Przepisy są po to by je omijać bo nie nadarzają za technologią itp. po prostu przepisy próbują coraz bardziej nakazywać jak mają żyć ludzie i co robić , bez wolności. Wystarczy zrobić nowego drona poduszkowego elektrycznego i przepisy można mieć w dupie bo nie ma tego co zapisane to jest dozwolone.
TheJakubek20: Hulajnoga elektryczna ? To nie ma sensu ? Hulajnoga jest po to żeby jechać odpychając się nogą ? Po za kształtem nie można już tego nazwać zbytnio hulajnogą ? Już lepsze są rowery elektryczne które WSPOMAGAJĄ a nie z nas pedałują ?
jednoreki666: Wszystko to ładnie i pięknie. Ale skoro przepis został wprowadzony, to może wprowadźmy też wymóg posiadania jakiegoś rodzaju uprawnień. No fakt, nie gwarantuje to poznania przepisów, patrz niektórzy właściciele prawa jazdy, nie mylić z kierowcami, ale przynajmniej daje na to szanse. To samo dotyczy rowerzystów...

Mnie też to drażni, kiedy hulajnoga jest postawiona... no właśnie, jak? A tak, jakby prowadzący ją w przypadkowym miejscu z niej zsiadł i poszedł dalej pieszo. Kiedyś wpadłem na taką hulajnogę rowerem. Nic mi się nie stało, ale hulajnoga się przewróciła i mogła się uszkodzić. A jeśli nie chcemy wymagać od ich użytkowników uprawnień, to może chociaż jakiś test na inteligencję, żeby ograniczyć dostęp do nich jednostkom o ujemnym IQ...
The New Khan: Niech się łaskawie policja weźmie za hulajnogi śmigające między przechodniami po chodnikach gdy obok jest ścieżka rowerowa. Zaczną wreszcie wlepiać mandaty, to może coś się zmieni.
ENAK: Mam mieszane uczucia co do tych hulajnóg na jezdni na części dla rowerów . Miałem przypadek gdzie człowiek jadący przede mną wjechał w dziurę i wywrócił się pod koła mojego samochodu. Refleks zadziałał ale za drugim razem może być inaczej...
Micha? Godlewski: Można godzinami to ludziom tłumaczyć, ale bez sumiennego wystawiania mandatów nic się nie wskórać.
Wisniowy WSN: Niestety dzieciaki jezdzace na hulajnogach nie znaja przepisow i nie chca ich znac.
Sallvador: Największy ewenement jaki widziałem na własne oczy, to kobieta prowadząca hulajnogę tylko jedną ręką... Ponieważ drugą trzymała w górze, na oko 3-4letnie, dziecko. Nagroda Darwina to za mało.
Lukasz Lukasz: I znowu wprowadzone przepisy nie sa egzekwowane...
iRec: Dalej bede jezdzil chodnikiem i zostawiał gdzie mi sie podoba, w dupie mam zdanie polaczków.
J.B. W.: I ja zwykle ślepe czepianie się dla samego czepiania się.

Hulajnogi prezentowane w okolicy 1:03 nie stoją ani na chodniku, ani na ścieżce rowerowej ani na jezdni. Nie jest to też miejsce parkingowe dla aut ani przejście na pasy. Najwyżej przypiął bym tam sobie rower albo przeszedł do zaparkowanego auta. Tylko, że dwa drzewa dalej rower już stoi a przejścia na parkingu między samochodami bywają o wiele ciaśniejsze i nikt o to kopii nie kruszy. To samo przykład 4:50. Rozumiem, że tamtejsza ścieżka przez ten murek prowadzi.
No a przykład 2:30 to już "jakieś kuriozum". Co przedstawionej osobie po wskazanym pasie skoro najwyraźniej nie prowadzi on tam, gdzie dana osoba zmierza?

Żeby nie było. Problem rozumiem i sam już parę razy w przypływie frustracji parę hulajnóg "przestawiłem" w krzaki.
Rzecz w tym, że takie czepianie się każdego kto choć trochę odejdzie od litery prawa na kolanie pisanego nie doprowadzi do niczego innego jak to utworzenia następnego zajadłego frontu na wojnie pomiędzy kolejnymi uczestnikami ruchu.
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=dXaecb9ZEqY