Jedź bezpiecznie odc. 887 bulwesująca zakopianka - Jedź bezpiecznie HD TVP


Komentarze:

Pawe? B: Po co nowa droga ekspresowa...
Wszyscy ci co protestują zapraszam na zakopiankę
FelicyjnyMiodownik: No wstyd mi za KMY niby jeszcze autem nie jeżdżę ale dojeżdżając Busem do Myślenic z Tokarni widzę jak na Zakopiance od Pcimnia do Myślenic każdy jedzie ile tylko da czyli szybko i klarownie może być to tematem kolejnych odcinków bo to że od Myślenic na Zakopiance nie ma przejść dla pieszych nie sprawia że jest lepiej tam to dopiero zaczyna się ostra jazda
MrMilerov: Takie natężenie ruchu a przejścia dla pieszych wciąż realizowane są przez jezdnię w dodatku bez wykorzystania sygnalizacji świetlnej. To jest po prostu skandal! Szerokość jezdni i jej kształt sugerują wręcz że musimy utrzymywać pojazd w ruchu w zakresie wyższych prędkości po to aby trasa była pokonywalna w jakiś mniej męczący sposób. Już samo przepuszczanie takiego pieszego na tak tragicznie zarządzanej trasie jest ogromnym zagrożeniem! Wstyd! Nigdzie w Unii Europejskiej nie spotkałem czegoś takiego! Tylko na Polskich drogach krajowych spotykałem te problemy! Należy tutaj również wspomnieć że materiał filmowy nagrywany był w dobrych warunkach jazdy, co tam się musi dziać gdy jest mgła? deszcz? noc? wschód? zachód?
2 DRAKI 2: Można jeszcze ograniczyć prędkość do 30 km/h na wszystkie drogi w kraju będzie jeszcze bezpieczniej.
Andrzej Rzyczniak: ??
Krzysztof G.: Nasuwa się pytanie, gdzie jest policja??? Może trzeba częściej przeprowadzać kontrole?
B?a?ej Moch: Na Polaków tłumaczenie i prośby nie działają, no działają może na 1%. Tylko świadomość, że za każdy taki numer będzie mandat poprawi sytuację. Jeden patrol policji na takim przejściu i w jeden dzień zarobią na piratach drogowych na nowiusieńki radiowóz. Z resztą gdzie są te nowe radiowozy, o których co chwilę i formuje telewizja? Dlaczego nie zainstaluje się jednej głupiej kamery nad takim przejściem?
WK: Oczywiście potępiam zachowanie kierowcy ciężarówki, ale czy naprawdę na tak ważnej drodze - chyba najważniejszej dla tego rejonu, o tak ogromnym obciążeniu ruchem, nie można rozwiązać tego tak, że albo zrobić kładkę górą, albo ustawić sygnalizację świetlną wzbudzaną i wtedy zlikwidować ograniczenie do 50 km/h? Dlaczego na tak ważnej arterii jest przejście dla pieszych bez sygnalizacji. Widać, że pieszy jest tam raz na bóg wie ile czasu, a codziennie tysiące jak nie dziesiątki tysięcy aut muszą przed tym przejściem zwolnić a później przyspieszyć. To jest paranoja, że patrzymy tylko na jedną stronę. Jakby by była sygnalizacja wzbudzana, byłoby o wiele bezpieczniej i na pewno te dziesiątki tysięcy kierowców wolałoby się zatrzymać raz na godzinę/dwie jak pieszy się tam pojawi niż za każdym razem tam zwalniać.
arek b: Fotoradary zamontować
Reader: Zaraz zaraz. Czy zakopianka jest drogą krajową? Czyli drogą, którą można w domyśle przemierzyć kraj? Przy tych ograniczeniach, które nakłada infrastruktura i obecne przepisy powinna zostać zdegradowana co najmniej do klasy wojewódzkiej, choć osobiście widzę to bardziej jako drogę lokalną. Plątający się ludzie po jezdni to jakiś ewenement w transporcie, którego nie ma w kolejnictwie, lotnictwie czy głupim porcie. A tak w sumie to projekt S7 przy dużym ruchu niewiele zmieni, ograniczenie do 120 km/h szybko zatłoczy całą drogę. Co w konsekwencji doprowadzi do kolejnych akcji policyjnych, fotoradarów i ograniczeń prędkości dla niepokornych, którzy z niewyjaśnionych powodów sposób chcą sprawnie pokonać odcinek z punktu A do B...
misiakufal: Zakopianka to droga na której nie powinny znajdować się przejścia dla pieszych niesterowane w ogóle. Tam jest zbyt duży ruch, żeby to było bezpieczne. W trybie ekspresowym powinny powstawać przejścia podziemne/nadziemne żeby zwiększyć bezpieczeństwo pieszych. To jest droga która swoją szerokością zachęca wpływa na psychikę kierującego zachęcając go do szybszej jazdy. Jesli tak na prawdę chodzi o bezpieczeństwo, to powinna być zwężona, postawione progi zwalniające i mijanki - wtedy przejścia dla pieszych mogą zostać w aktualnej postaci. Jeśli natomiast nie zostanie nic zrobione z samą gemoetrią drogi, przejscia nalezy natychmiast zmodernizować. To co aktualnie ma miejsce to tak jakby pozostawianie pieniędzy na ulicy i liczenie na to ze nikt ich nie zabierze, bo będzie znak "zakaz zabierania pieniedzy".
Jan Carl: Na Zakopiance od dawna powinien być na całej długości odcinkowy pomiar prędkości.
D0 PIECA: Dziwię się policji, że nie robią zorganizowanych akcji odnośnie przejść dla pieszych. W ciągu godziny można bloczek po 1500 zł wypisać.
jednoreki666: Tak odnośnie kierowcy ciężarówki z załączonego obrazka. I to niby jest kierowca zawodowy? Chyba ktoś tu zapomniał, co to jest droga hamowania, która zawsze się wydłuża proporcjonalnie do masy i prędkości pojazdu. Że już nie wspomnę, ile szkód i nieszczęścia może narobić, kiedy wpadnie w jakiś poślizg przy ostrym hamowaniu. W końcu nigdy nie wiadomo, kiedy pieszy się pojawi i jak się zachowa. W końcu piesi są dość nieobliczalną grupą uczestników ruchu i potrafią wejść na przejście bez rozejrzenia się. W końcu mają przecież bezwzględne pierwszeństwo. A przynajmniej tak im się wydaje. A to przecież kierowca jest tym przeszkolonym i to on powinien wiedzieć to, czego nie możemy być odnośnie pieszych. A odnośnie samego wyprzedzania w okolicach przejść dla pieszych. Ja na co dzień też to zjawisko obserwuję, chociaż przyznam, że mimo wszystko widzę poprawę. Ale nadal zbyt wielu jeździ jakoś tak bezmyślnie i chyba całkowicie nie zwracają uwagi na drogę i jej oznakowanie...
Krystian Dziegielewski: 8:37 autokar dozywotnia utrata prawa jazdy bez mozliwosci ponownego ubiegania sie o prawko. plus mandat i nie 1500 tylko najwyzszy mozliwy
Artur: Jedynym ratunkiem, niestety, to budowa s7 od Krakowa do Myślenic
czary mary: Problem jest w tym że duża część kierowców nie wie co to jest wyprzedzanie, dla niektórych wyprzedzanie wiąże się ze zmianą pasa ruchu a oni pasa ruchu nie zmieniają więc uważają ze nie wyprzedzają. Często tak się tłumaczyli policjantom gdy byli zatrzymywani. Dla wielu omijanie, wymijanie czy wyprzedzanie to to samo.
Czeslawa Maziak: polactwo sie nie nauczy nigdy
Krystian Dziegielewski: a podobno pieniadze leza na ziemi tylko ze komus nie chce sie po nie "schylic". w ciagu godziny ile by uzbierali? liczac ze co kilkanascie sekund ktos lamie przepisu a co kilka minut mozna by dozywotnio zabrac prawko... az strach sobie wyobrazic.
maxick: bulwersujące są przejścia dla pieszych na drodze z takim natężeniem ruchu, nie ma przejść nie ma płaczu ?‍♂️
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=J_AMmdTuzks