Słynne firmy audio Grundig Reduktor Szumu 294 - ReduktorSzumu


W kolejnym odcinku z serii \"słynne firmy audio\", opowiem Wam o Grundigu, niemieckiej firmie, która może kojarzyć się niektórym z licencjodawcą polskich magnetofonów Unitry z lat 60 i 70 tych. Oczywiście będzie także historia firmy, katalogi z poszczegól
Komentarze:

Janusz Szmitko: ????
D. A.: Kolumny Grundiga z przełomu lat 80/90 to już trochę składaki z głośników innych producentów. Przykład - Box 5500 ma głośniki Westra/Nokia. Box 4700 i Box 5600 to z kolei konstrukcje w całości złożone z Tonsila. Długo by tak wymieniać. Ciekawi mnie co prezentuje sobą model Box 8000, wygląda całkiem solidnie.
blurfilm: Posiadam do naprawy magnetowid Grundiga systemu 2000
P.S.: Jak zwykle świetny, ciekawy i merytoryczny materiał. Współczuję tylko, bo na przygotowanie tylko tego jednego odcinka zużył Pan chyba cały komplet tonerów do drukarki ?
Jakub Józefowicz: Panie Krzysztofie, mam taki kombajn, jak te montowane na nodze, amplituner z magnetofonem i gramofonem. Wymaga on drobnej reanimacji, ale chyba warto bo jest w bardzo dobrym stanie i z tego co pamiętam brzmieniowo grał bardzo ciekawie (zwłaszcza gramofon i tuner). Z tą tylko różnicą, że mój kombajn jest marki konkurencyjnej, bo to Siemens nie Grundig. Ciekawe z tego okresu były jeszcze Telefunkeny.
Master Tomster: 4:20 proszę poczytać o Thomasie Niedermayerze, dyrektorze Irlandzkiej (NI/Belfast) fabryki Grundiga. Jak potem skończyła jego rodzina: żona, córki, zięciu... Szok. Pozdro.
Michal P.: wygląda na to, że samo przeglądnięcie katalogów daje jako taki ogląd, kiedy marka przeżywała swój najlepszy okres - a kiedy zaczęła się chylić ku upadkowi
phonik83: 1:03:04 Ach, Space Fidelity, pamiętam jak oglądałem ten wynalazek w jednym z wrocławskich salonów RTV. Urządzenie zdecydowanie przyciągało uwagę wszystkich odwiedzających i grało równie dobrze, co mini wierze, które w tamtym czasie dominowały na rynku. Pomysł nie był zły, sprzęt który wystarczy podłączyć do sieci by słuchać muzyki, bez zabawy z rozstawianiem kolumn i kombinacjami z kablami, bardzo funkcjonalne i efektowne. Chyba jednak producent nie mógł rozwinąć tej myśli, by utrzymać konsumentów których zwabił do siebie tym produktem, bo z jednej strony katalog produktów był ubogi, a z drugiej świat powoli odchodził od hi-fi na rzecz innych rozwiązań.
Artur Sieradz: A kiedy firma Kenwood? Pozdrawiam serdecznie ?
Rafal C: Mk-2500 ?
TenHenDee: Na poczatku lat 80 sprzet mini: MT 100, MXV 100, MA 100 nalezal do najlepiej brzmiacego sprzetu w sprzedazy. Byl produkowany w fabrykach Grundiga w Portugalii.
Marek Kowalski: Dziś tylko początek ( 2 minuty ) obejrzałem .Komentarze przeczytałem wszystkie co były (60). Tak ,w 1970-tych latach składało się ZK 120 + dorabialo się ta blachę przesuwna .. - tnx i pzdr.
AMS PUBLICATIONS: Miałem oba te Restek-i. Były fantastyczne. Do dziś żałuję, że sprzedałem.
Rados?aw Skórkowski: Wspaniały odcinek mnóstwo wiedzy i historii sprzętu audio. Jak zawsze. Dziękuję serdecznie to była prawdziwa przyjemność.
UnexpectedBoy: Teraz duzo sprzętów/gadżetów od grundig jest w sklepie action
Karol Karol: Mam do naprawy r25,r35
superficial: Jak zawsze polska gówno swojego miała, kasprzaki na licencji Niemieckiej Grundiga, maluch i duży Fiat fso na licencji Włoskiej…
Grzegorz: Ogólnie trochę odstaje ten sprzet od japońskiego
Adrian Things: Design mieli podobny do bang olufsen 1:01:00 :) hehe dobry żarcik
daras28-82: Miałem zestaw FA z przed 2k roku, całość była takim śmiesznym matowym wykończeniem pokryta, wyglądało i działało bardzo dobrze, jeden z najlepszych magnetofonów jakie słyszałem to właśnie w tym zestawie, cała reszta całkowicie przeciętna.

Wciąż czekam na odcinek o Denonie!
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=04tttQMEWHk