Graham Masterton: najstraszniejsze książki | KONKURS - Wielki Buk


Najstraszniejsze książki Grahama Mastertona moja złota piątka! We współpracy reklamowej z Wydawnictwem Albatros. Można również poczytać na blogu (wersja dla osób niesłyszących): #booktube #horrorstories REGULAMIN KONKURSU: Organizator: Olga Ko
Komentarze:

@czarownica2433: W tym tygodniu za mna dwa tytuły Grahama: Kostnica i Gloria ☺
A dzis po premierach maja zaczęłam czytać Sfora David Fisher. I jestem przerażona ?
Po pierwsze morderczą żądza zwierząt. Przeraża mnie fakt że zwierzęta potrafią być tak okrutne i to nie tylko na kartkach powieści. W codziennym życiu również jest mnóstwo przypadków ataków na ludzi.
Po drugie: bestialstwo człowieka pod względem zwierząt, jak można tak bezwzględnie je traktować.. Kółko się zamyka. Gdyby człowiek nie zachowywał się jak psychopata to zwierzę również nie było by na skazanej pozycji, brutalnej świadomości ze moze liczyć samo na siebie.. Rany tak mnie przeraża ta powieść że czytam z zapartym tchem. I mimo że gdybym spotkała taka Sforę w pustej ulicy pewnie padłabym na zawał, to kibicuje psiakom. Za krzywdy ktore spotkały je z rąk człowieka. A może juz bestii? Bo granica przy takim postępowaniu jest juz dawno przekroczona.
@anix3497: Moja najstraszniejsza książka to "Dziecko ciemności". Oczywiście właśnie Grahama Mastertona. Czytałam ją lata, naprawdę długie lata temu, ale to właśnie ją zapamiętałam do dziś. Mam do niej ogromny sentyment, bo był to jeden z pierwszych horrorów w mojej historii czytania tego gatunku, a dodatkowo akcja w całości dzieje się w Polsce, a dokładnie w Warszawie lat 90. Duet w postaci polskiego i amerykańskiego policjanta rozwiązuje zagadkę morderstw. Mamy tu też kawałek historii Polski z czasów II wojny światowej, czas Powstania Warszawskiego, wszystko fajnie pokazane po "amerykańsku". Czy w kanałach, którymi przemieszczali się polscy Żydzi a także żołnierze AK mieszka ktoś (coś) jeszcze?
Pamiętam te ciarki na plecach, czytanie do późna w nocy. Powiem jedno: to Graham Masterson nauczył mnie czytania horrorów. Nie mogę się doczekać "Drapieżców".
@pjeczarka3265: Choć nie jest to horror to polecam "Milczenie owiec" jako straszną rzecz, która naprawdę działa i straszy :))
@damianzdyb1034: Dla mnie najstraszniejszą książką jest "Dzieci zapomniane przez Boga" Mastertona. Uwielbiam jego styl, który jest naprawdę straszny i wciągający. Ja przeczytałem 5 jego książek i takim jeszcze ciekawym jest Tengu. Jeszcze na koniec muszę dodać, że ostatnio przeraziła mnie (mimo że to thriller) i wciągnęła książka "Mroczna połowa" Stephena Kinga, którego też bardzo uwielbiam.
@ewajaniszewska9011: Jak bezsenna środa to Bezsenni Mastertona
@ulrykvonklikingen7276: dobry odcinek masterton potrafi pisać
@agnieszkafornalik9306: Niestety nie czytałam jeszcze nic a nic G.Mastertona. ? Może teraz będzie okazja. A ja ostatnio wkręciłam się w film pod tytułem "Włamanie". Oglądałam go w nocy, mąż był na nocce a ja sama z dziećmi w domu. Matko jak mi zadziałała wyobraźnia. No bałam się strasznie. Każde puknięcie, skrzypnięcie-wszystko wydawało mi się straszne. Serce waliło. No nie był to najlepszy pomysł, ale nie mogłam się oderwać. Musiałam oglądnąć do końca. I tam też główna bohaterka była sama w domu z dziećmi....?? No bałam się i już. ???
@AnetaZ.: "Dom obok" Klaudii Muniak - zło, ból, eksperymenty medyczne, brutalne sceny mrozace krew w żyłach u wrażliwszych czytelników. Trzyma w napięciu i wciąga do ostatniej strony.
@czarowincaczaro: Cześć Olga. Moim ostatnim Mastertonem był "Sinks"... muszę nadrobić zaległości... Dobrze, że są reedycje...
@kamilcholewa: Ja ostatnio czytałem coś co nie było stricte grozą, ale historia przez wzgląd na to iż była przedstawiona na tle historycznych wydarzeń była podwójnie przerażająca. Polecam "I zadrżała noc" Nadii Terranova. Jest to porywająca powieść z gatunku literatury pięknej rozgrywająca się na tle jednego z najbardziej katastrofalnych trzęsień ziemi XX wieku. Powieść nagrodzona Premio Letterario Internazionale del Mare im. Piero Ottone, przyznawaną dziełom beletrystycznym opublikowanym we Włoszech, podejmującym temat morza. Każdy rozdział rozpoczyna się opisem jednej z kart należących do talii tarota, których znaczenie zależy od odpowiedniej interpretacji. Akcja powieści rozgrywa się w dwóch włoskich miastach, zniszczonych przez kataklizm jaki nawiedził ten rejon Włoch 28 grudnia 1908 roku. W Reggio Calabria, dzień wcześniej, 11 letni Nicola przygotowuje się do snu. Niestety chłopiec jest ofiarą przemocowej matki, fanatyczki religijnej, która wmawia synowi, iż każdą noc powinien spędzać w piwnicy, przywiązywany do katafalku w obawie o to, aby Nicola nie został porwany przez diabła ?(kolejny przykład co z ludźmi robi religijny fanatyzm). W tym samym czasie, po drugiej stronie Cieśniny Mesyńskiej zamieszkuje niespełna 20 letnia Barbara. Marzy o tym, że nowy rok będzie dla niej nowym początkiem. Chce być wreszcie niezależna od ojca, który decyduje o wszystkim. Także o tym, kogo poślubi. Świat obojga bohaterów, który był jedynym jaki znali, kończy się następnego ranka. Najpotężniejsze i najbardziej tragiczne trzęsienie ziemi, jakie kiedykolwiek miało miejsce w Europie, niszczy Mesynę i Reggio Calabria. Razem z ziemią zawalają się światy bohaterów. Ich losy splatają się ze sobą jedynie na chwilę, ale w znaczący sposób odmieniają los obojga. Cena tych zmian jest ogromna, ale pomaga odnaleźć zarówno Nicoli jak i Barbarze lepszy świat, w którym to oni mogą kierować swoim życiem. Co podkreśla jeden z pięknych cytatów z tej powieści "Rodziny, w których przychodzimy na świat, nie zawsze są naszymi prawdziwymi rodzinami". ?

Może to trochę brutalne, ale autorka znakomicie ukazała jak toksyczne środowisko, a zwłaszcza najbliższe osoby potrafią niszczyć człowieka. Co prawda uwolnienie się od tego chorego układu nie jest łatwe, a wręcz bolesne, lecz możliwe. I czasem nawet tragiczne zdarzenie może spowodować coś dobrego, nie ma nic bardziej zbawiennego niż wyrwanie się z toksycznego środowiska ?
@Meimei32079: Z horrorów polecam z całego serca film Omen: początek jest to prequel oraz reeboot serii o antychryście, wspaniała muzyka oraz zdjęcia tworzą historię o przyczynie oraz narodzinach zła.
@axlpolska8146: Jestem dzieckiem końcówki lat 80tych, do 12roku życia widziałam wszystkie horrory jakie nakręcono w tamtych czasach. Oglądałam z mamą. Książki zaczęłam czytać w wieku 14lat i wtedy stwierdziłam jaki King jest.....nudny i bez wyrazu w porównaniu z Mastertonem.
Co do Mastertona to nie da sie napisać co jest dla mnie top 5. Dla mnie wszystko co napisał do roku 2010 jest wow i nr 1.
Ale do listy dodam jeszcze
* Głód (najlepsze post apo na skale calego kraju).
* Dżin
* Diabelski kandydat (nie pamietam sceny ale w którymś momencie przerwałam czytanie bo było za ciemno i sie bałam. A ja przecież wychowałam sie na horrorach! Byłam w szoku że książka az tak mnie wystraszyła
* Rytuał - nie tyle straszne co....chore ale w dobrym tego słowa znaczeniu
@Miodzio2006: "Gałka siostra wiatru" = uwielbiam "Zwierciadło Piekieł" ale dawno temu najbardziej straszył mnie "Dźijn" w dzbanie zdobionym ślepymi końmi Niepojętego Nazwaha. Uwielbiam serię "Rook" i to całą. Bez reszty. "Wyklęty" - sztos, zgadzam się absolutnie z numerem 1. Czytam dużo horrorów ale ostatnio nadrabiam Reiley Sagera i jestem zachwycona.
@vilgefortzvilgefortz8088: A ja właśnie skończyłem czytac moją pierwszą książkę Mastertona - Szpital Filomeny. Nie straszył, ale spodobał mi się, także bardzo dziękuję za ten film i skorzystam z polecajek :) a może nagrasz takie to 10 najstraszniejszych książek Kinga? Pozdrawiam :)
@annawojcik4014: "Szary diabeł" Mastertona to pierwsza jego książka jaką przeczytałam jeszcze jako nastolatka - zapada w pamięć. Warta uwagi jest też jego " Dziecko ciemności" z polskim akcentem. Żona Mastertona była Polką dlatego czasem w swoich książkach nawiązuje do naszego kraju :) Stephen King nie dorasta mu do pięt. Team Masteron ❤
@wesstman1: "Rytuał" !!! - best of the best.
@violetdavis4621: Ja się boję horrorów nigdy nie oglądam ich sama, nawet miniatura z tego filmu , te oczy mnie przerażają ?
@agnieszkanowicka8317: Obecnie czytam "Szpital Filomeny" właśnie Mastertona i dzieje się dużo się dzieje i jak dla mnie jest strasznie.
@pawelsobczykk1204: Dziesiątki lat temu, z wypiekami na twarzy, czytalem "Wyklętego" , jak i całą przedstawioną złotą piątkę....czy mogę być pewny, że w nagrodę za wytrwałość czytania dostanę drugą część Adamczychy i honorowe szlachectwo Wielkiego Buka??
@Tomasz_Nowak_Autor: Ciężki, duszny klimat, posępnych i tajemniczych gór Trybeczu. Zimno kąsające bez litości i cisza, która sprawia, że chce się krzyczeć w niebo głosy. Szkoda jednak, że głos klinuje się gdzieś w krtani i nie chce się z niej wydostać. Jeśli kiedykolwiek myśleliście, że w miejscu tak zwyczajnym jak owe pasmo w zachodniej Słowacji nie może się nic wydarzyć, to szczerze polecam wam książkę Jozefa Karika „Szczelina”. Zmienicie swoje zdanie.

To jakie miałem ciary czytając tą książkę, można jedynie przyrównać do stada malutkich, ruchliwych pajączków biegających po plecach - efekt podobny. Co jest moim zdaniem najlepsze w tej książce? Niepokój przed niewiadomym. Bo nie ma potworów. Oj nie... jest tylko mroczna tajemnica skryta pośród górskich hal. I wiecie co jest najstraszniejsze? Że zostajemy na końcu książki z takim pytaniem: a co jeśli to co opisał Karika, nie jest jedynie wytworem jego wyobraźni?

Polecam z czystym sumieniem!
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=DyrxwPu6ESM