Lampowiec z "kranikiem" czyli Luxman SQ N100 Reduktor Szumu 312 - ReduktorSzumu


W tym odcinku naprawa i opis lampowego wzmacniacza firmy Luxman, modelu SQ N100. Oprócz remontu również opis sprzętu, pomiary oraz odsłuch. Jeśli spodobał Wam się odcinek, zapraszamy do polubienia naszej strony na Facebook\'u: Jeśli macie jakieś suges
Komentarze:

@qba6663: Wzmacniacz wyglada całkiem ciekawie ale ten pilot to naprawdę odrzuca ?
@JCDenton-cu8ge: Ustawiał pan prąd spoczynkowy bez obciążenia wyjść głośnikowych?
@ludendorf4: Ahh, film z naprawy, uwielbiam
@ramunasp.634: taniai , ale lepsi. Yaqin MC-84L
@nowheremanjk8624: Użyszkodnicy kłamią bo się wstydzą ;}
@rafaprawda249: Jak w porownaniu z dreamampem?
@ciekaweurzadzenia: Dobra robota
@piotrn9450: wg mnie pilot bardzo fajny, głośność to chyba jedyne co potrzeba na odległość, szczególnie że pewnie będzie drugi pilot do odtwarzacza, ale sam sprzęt wygląda jak podróbka luxmana.
@BitKamienny: A jest jakiś sposób, żeby przekonać się do wzmaciaczy lampowych mimo ich małej mocy?
@marcinwalaszek7839: Miałem, wygląda Ok...
Niestety brzemien.... ???
Za ta kwotę można znaleźć Naprawdę ??????
@user-ss2hw3li3s: Nie do końca rozumiem... Taki wzmacniacz stereo, właśnie z końcówką na EL 84 ( w układzie push -pull) i sterowaniem na ECC85, mój ojciec zrobił mi jako prezent na osiemnastkę w roku1980. I w tamtym czasie, gdzie był zalew półprzewodników, a czeskie KD502 ( na których końcówki chodziły o niebo lepiej niż na 2N3055) były dostępne bez problemów, on w ramach fantazji zrobił mi wzmacniacz na lampach, z regularnym "pająkiem" wewnątrz, bez żadnego druku czy czegokolwiek nowoczesnego. Ot, tak dla ekstrawagancji. Bo lampy były już wtedy na wymarciu. A wy mi tu pokazujecie takie samo coś tylko może w ładniejszej blaszanej skrzynce i to was tak 'eksajtuje' ? Kiedyś, jako młody szczaw słyszałem wszystko, i miałem pierdolca na punkcie czystości dźwięku z głośnika. Teraz, połowę z tego zakresu wyciął mi pesel, i szczerze mówiąc wystarcza mi stary JVC z MOSFET`ami na końcu... Ani szumu, ani brum-u nie słyszę... Czujecie to jaki to komfort....?
A ten pilot tutaj, to wiocha totalna...
@witoldczarnecki159: Bieda wzmacniacz.
@czary44: Panie Krzysztofie, uruchamianie wzmacniacza lampowego bez obciążenia jest dość ryzykowne. Co prawda w tym układzie mamy na wyjściu układ RC, który zapobiega wzbudzeniu się wzmacniacza na wyższych częstotliwościach ale to nie jest gwarancja iż nie dojdzie do katastrofy. Wiem, że Pan to wie, pewnie Pan zapomniał obciążyć wyjście :)
Zmierzone wartości są bardzo słabe, dobry wzmacniacz lampowy z powodzeniem osiąga odstęp sygnału do szumu na poziomie -100 dB, oraz separacje kanałów -80 dB i lepiej.
Poza tym dziękuję za film, jak zawsze fajnie się go oglądało :)
@czary44: Strasznie do bani jest zrobiony ten wzmacniacz. 10W wyciska się z powodzeniem z EL84 w układzie PP i auto-biasem. Z fixed-bias można wycisnąć 16-18W. Do tego inwerter w układzie "long tail" daje naprawdę dobre parametry i z ECC83 w stopniu napięciowym można spokojnie sterować dużo większe (bardziej wymagające napięciowo) lampy jak EL34 czy nawet KT88. Użycie tego inwertera powinno dać rewelacyjne parametry THD i IMD, a tu lipa, totalna klapa, jeszcze ten przesłuch i szum. I jeszcze po co tam jakiś przedwzmacniacz na półprzewodnikach, wspomniany inwerter na ECC82 i ECC83 w stopniu napięciowym dają bardzo duże wzmocnienie, za duże nawet jak dla EL84? Nie jestem przeciwny półprzewodnikom i nie jestem zdania, że coś psują (jeśli są poprawnie użyte) ale po co one tam? Ponadto to pożałowanie dwóch terminali, żeby wyprowadzić z traf odczepy 4 i 8 om. Co za bezsens producent napisał, że można tam pakować obciążenie aż 16 om, przecież to daje totalne niedopasowanie. Wiele mógłbym jeszcze pisać o tym urządzeniu, a dobrego to tylko tyle, że całkiem spoko wygląda. Konstrukcja jest słabo przemyślana.
@PiotrSlowinski: Bez jaj - serio wymiary to 297x210, czyli dokładnie standardowy format kartki A4?!?!
@Robertrrteam: Interesowałem się tym wzmacniaczem również. Jednak doszedłem ostatecznie do wniosku, że jest to zbyt specyficzna konstrukcja jak na moje potrzeby. Ostatecznie zdecydowałem się na model firmy Unison Research Simply Italy i ten spełnił moje oczekiwania, choć również nie dysponuje wielką mocą, bo tylko 12 Watów na kanał, to jednak podstawa basowa jest bardzo dobra, a charakter brzmienia odzwierciedla to, czego możemy oczekiwać od dobrze zaprojektowanego wzmacniacza lampowego. Zatem cieszę się również, że kiedyś nie zdecydowałem się na ten wybór. Pozdrawiam i dziękuję za ciekawy odcinek z cyklu napraw.
@JCDenton-cu8ge: Ten wzmacniacz jest tak kiepski że kupi go chyba tylko ktoś kto kupuje oczami a nie uszami.
@Le00nn: Matko Boska, co za pilot xDDD
@faust-cr3jk: Nie zdziwiłbym się, gdyby to sam klient grzebał, a potem wstydził się przyznać.
@bevis71: Nie rozumie za bardzo faktu że dla 6 łomów jest większa moc niż dla 4 :> Jakiś link albo tutek na ten temat? Czy nie działa to tak że im mniejsza oporność głośnika tym większa moc❓
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=HGzBewzOWa4