Horrory o epidemiach i wirusach | KONKURS: wygraj "Debit" C.J. Tudor - Wielki Buk


Temat na dziś: pandemia, epidemia, wirusy: sześć horrorów dla Was! We współpracy reklamowej z Wydawnictwem Czarna Owca. Można również poczytać na blogu (wersja dla osób niesłyszących): #booktube REGULAMIN KONKURSU: Organizator: Olga Kowalska i Wyd
Komentarze:

@ewajaniszewska9011: Mój ulubiony temat po horrorach
@idiom1983: Niedawno przeczytałem opowiadanie Williama Faulknera pt. "Róże dla Emilii", wydanej w Polsce w zbiorze pt. "Czerwone liście". Opowiada o mrocznej tajemnicy pochodzącej z bogatej i możnej rodziny, żyjącej w izolacji starej panny z Południa, która przez większość dorosłego życia skrywała przerażającą tajemnicę, jaka wyszła na jaw dopiero po jej śmierci. Opowiadanie, które można przeczytać w 20 minut, jest do bólu realistyczne, a przy tym tam mroczne, duszne i gęste od grozy, że jego autorstwa nie powstydziłby się sam Edgar Allan Poe! ? Pozdrawiam serdecznie! ?
@thecanaryreadss105: Uwielbiam takie klimaty ale co tej pory nie znalazłam żadnej dobrej książki ?
@czarownica2433: Nie wiem czy mozna to podpiąć pod post-apo ale mega podobało mi sie "Pragnienie" i "Pragnienie. Plaga" Guya N. Smitha. Zakażenie srodkiem chwastobojczym, szaleństwo, pragnienie, zamieszki, śmierć i znikąd pomocy. Czytalam za dzieciaka, czytalam 10 lat później i nadal mi się podoba ? Chociaz niekoniecznie to moj ulubiony temat w książkach, jednakże może warto spróbować ;)
@henrykhenrykowski2563: Lata temu, z 15, kupilem Bastion i byłem przerażony objętością. Skończyłem w dwie noce ?
@violetdavis4621: Wszystko lubię, ale wirusy co to to nie , chyba że sci fiction o zombie ? , ale miniona pandemia - nigdy w życiu ?? oby to była nasza ostatnia ? w życiu bym nie przypuszczała , że spotka nas w ogóle pierwsza?
@fernakeros618: "Bastion" to absolutny klasyk i sądzę, że książka którą każdy fan horroru powinien poznać.
@Flisyon: Ostatnio przesłuchałam 2 krótkie horrory - tak różne jak tylko się da :D (oba dostępne po angielsku w audio na storytelu)
Jeden to "The Yellow Wallpaper" Charlotte Perkins Gilman - horror gotycki, psychologiczny, motyw nawiedzonego domu, ale czy na pewno? Absolutnie niesamowita, w tak króciutkiej formie tak doskonale pokazany problem zdrowia psychicznego kobiet w XIX wieku.
Drugi to "Rolling in the Deep" Miry Grant - grupa naukowców płynie w rejs w poszukiwaniu syren, a wszystko finansowe przez stację, która specjalizuje się w horrorach. Już na początku dowiadujemy się, jak cała historia się kończy, ale to nie przeszkadza cieszyć się oczekiwaniem na krwawy finał.
@fajersmalg2252: Ja lubię książkę Stephen King ,,Pod Kopułą" super książka ogółem moim zdaniem ten autor bardzo fajne ksążki tworzy bardziej przepadam za science-fiction ale jego też wpadają w gust
@Feramm-z-kosmosu: Jeden z fajniejszych tematów ale znam go szczególnie z filmów:)
@PopPopaPopem: Nie wiem czy to horror ale wiele słyszałem dobrego o "Przejściu" Justina Cronina.
@arekchmurczyk5705: 28 tygodni później jest to film o epidemii zombie
@patibak2712: Uwielbiam taką tematykę - na pewno skorzystam z Twoich polecajek :)
@bt9700: "Slade House" Davida Mitchella to horror, który mogę polecić. Klasyka, wampiry i ich ofiary.
Ciekawostką jest to, że jedna z postaci pojawiała się już w innych książkach tego autora, "Czasomierze", oraz "Tysiąc jesieni Jacoba de Zoeta", które horrorami nie są, ale też są godne uwagi.
@Riosky532: Ostatni czytałem zbiór opowiadań "koty ultharu " autor h p lovecraft. Przeczytałem ów tytuł po 3 komiksy z serii " KOLEKCJA LOVECRAFTA" od studia JG. Polecam każdemu.
Amnesia the Bunker ostatni grałem. Trochę się brałem tego potwór które tam był . chodzi brakuje mi tutaj tego co było w 1 części. Tego stylu Ala Lovecrafta.

I znam książki bastion, jestem legendą, wojną z. I film ( poza tego nowego bastion)
@pigetto6420: Jestem odrobinę w tym tygodniu spóźniony, ale... Bezsennaaa Śrooodaa! :D
@adamadamo6879: Infekcja Andrzej Wardziak. Dwie części bardzo dobrej książki o zombie.
Armagedon dzień po dniu. Trzy części bardzo dobrej książki o zombie.
Apokalipsa Z. Trzy części zombie.
World War Z. Książka to reportaż z kilkoma osoba z różnych miejsc na ziemi, Rosji, Japonii, Chin i kilku innych państw. W każdym państwie rozmawia z jedną osobą, która przetrwała apokalipsę zombie. To zupełnie co innego niż film.
Zagłada 2029. Książka o zombie. Bardzo dobra.

Przeczytałem Żywe Trupy, nowa książka wyszła niedawno. Jakieś 870 stron, ale słabo z akcją. Dużo rozmów, przemyśleń o życiu po zagładzie zombie.
@kamilcholewa: To ja polecę rasowe true crime, które może nie jest bardzo mroczne (bo napisane jest dość lekko, ale wiele zawartych tam opowieści jest przerażająca ?). Polecam Serca ciemności autorstwa Jana Monroe, która przez 22 lata pracowała w FBI. W tym czasie zajmowała wiele istotnych stanowisk w strukturach tej jednostki na terenie całych Stanów Zjednoczonych. Przez ponad 5 lat pracowała jako profilerka w Quantico w Wirginii. Pełniła też funkcje agentki specjalnej w Phoenix i Los Angeles, czyli dwóch największych biurach terenowych FBI. Była także pierwszą zastępczynią dyrektora Wydziału Cyberprzestępczości. Po odejściu z FBI Monroe przeszła do sektora prywatnego. Lektura obowiązkowa dla czytelników zainteresowanych kryminologią, fanów true crime, a także osób które nie boją się szokujących opisów zbrodni, jak i wszelkiej maści wynaturzeń ? autorka zarówno odsłania kulisy pracy w FBI od strony jednej z pierwszych kobiet w tej jednostce, jak i życia prywatnego nie pomijając dzieciństwa, choć tych prywatnych wątków jest znacznie mniej, co mnie cieszy, druga sprawa że agentka FBI ma dość ubogie życie prywatne przez brak czasu ?

Przyznam, że autorka ma bardzo przyjemny styl, potrafi opowiadać o swojej pracy we wciągający sposób, pomimo iż piszę o najbardziej obrzydliwych zbrodniach to nie robi to w sposób odrzucający. Wręcz przeciwnie, często umie popisać się poczuciem humoru, na ogół czarnym, ale zawsze ? w tej książce możemy znaleźć wiele ciekawostek na temat funkcjonowania FBI, o tym jak ta jednostka się rozwijała, o procedurach i sposobach działania, a także z jak ogromnym stresem wiąże się bycie agentem FBI. Najciekawsze jednak są fragmenty dotyczące seryjnych morderców kiedy to autorka wnika w ich psychikę, starając się zrozumieć ich sposób myślenia i działania. Nie unika też wielu szczegółów dotyczących makabrycznych zbrodni i towarzyszących im wynaturzeń. Możemy tu też znaleźć wypowiedzi najbardziej znanych w historii USA seryjnych morderców, są to chyba najbardziej szokujące fragmenty. Bardzo mi się podobał także przykładowy profil sprawcy na podstawie morderstwa jakiego dokonał. Wszystko to w strawnej i skondensowanej formie ?
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=_0YELdrJNFM