Algierski naleśnik i egipski falafel czyli GASTRONOMICZNA WIEŻA BABEL 8 | &039;Ni mom pojęcia co robię&039; - mietczynski


kod \'JEDNOJAJO\' na 20zł na pierwsze zakupy kod \'WIELKIEJAJO\' na 50zł na pierwsze zakupy skorzystaj z promocji na kolejna odsłona lingwistycznego wyzwania, całkiem możliwe że do tej pory najtrudniejsza czy uda się odkodować nieznaną dla prowadząc
Komentarze:

@dominikkolesniuk2912: cebularz
@farewell.miss.izabela: też bym glosowała na paprykę
@EtnaR: mięso to życie, jebać wegan! niech przestaną jeść jedzenie, które ubywa dla mojego jedzenia
@zuz5594: Byłam na Konklawe w kinie. W momencie ujawnienia wątku LGBT (który nawet nie jest wątkiem LGBT) jakieś 1/3 sali wstała i wyszła XD. To był dla mnie najbardziej zaskakujący, skłaniający do przemyśleń moment tego filmu
@Kk-fq8vq: I te pierścionki na palcach, bleh ?
@piotrpiter5616: SA napisy normalnie w tym drugim mozna po polsku nawet u mnie dziala
@kwabecikuwu9161: bylem dzisiaj na twoim wiecu adrian swietnie sie bawilem
@Druczek.3DPRO: Chyba nikt nie próbował przetłumaczyć przepisu na "Mhajeb" od tej autorki więc ja spróbuję.
16:23 Sól, mąka oraz... semolina, a nie mąka kukurydziana.
18:39 Cebula, papryka
19:00 Kurkuma, czarny pieprz (zamiast białego),
19:15 "Zpfikica" to nie słodka papryka, a przyprawa "zipifkia" (prawdopodobnie) choć ciężko szukać szczegółów to może mieć w sobie czosnek, suszoną kolendrę oraz kmin.
19:35 Słychać nawet dokładną nazwę "ras el hanout" czyli kolejna mieszanka przypraw ale chyba nie jest zbytnio u nas używana, ale w różnych krajach skład potrafi być inny. Ale może zawierać dla przykładu imbir, kurkumę, paprykę itp.
Więc gratulacje Mieciu, zebrałeś 5/9 punktów! To już więcej niż połowa
@Adam-bi3ng: Siema idę spać pa pa
@Lucaspadavano: 2:07 - 2:18 perfekcyjne zachęcenie a zarazem umycie łapek, klasa ❤️
@mateuszpietrasiak222: Panie Adrianie, co do nadwarzywa, tu się Pan myli (albo Pan zapomniał), ponieważ nadwarzywem jest ziemniak. Pozdrawiam serdecznie i życzę wygranej w wyborach.
@GabrielaCiastko: Ja się dopytuję co się stało z wynajętą pod program kuchnią,czy ktoś mi powie(to tak tylko z czystej ciekawości)?
Edit: Do tej pani co w pionie nagrywała to widzę,że tam chyba napisy można było włączyć. Może to by coś pomogło w tym i innych filmach jeśli będziesz tego potrzebować.
@berserkerofloki7598: Dosłownie oglądałem w tą niedzielę w conclave, plot twist na końcu był trochę rozczarowujący ale poza tym zajebisty
@afkueczq3441: Do falafelków to jeszcze trzeba zrobić sobie pitę, hummus, sosik tahinowy, warzywka, surówkę i ewentualnie bajery, bo taki kotlet to jak kotlet, ale jako kanapka to jest top top top
@1000o1: 18:37
@zuzannag1823: 27:24 jak coś Mieciu to ci się Julia Pietrucha z Igą Kreft pomyliła
@simi3998: Mnie osobiście w filmach wątki LGBT { tak samo jak heteroseksualne} jeśli są poprowadzone bez żadnej konsekwencji związanej z tym po prostu irytuje bo wprowadzając coś to powinno mieć jakiś kontekst. Wprowadzanie ich na siłe widzów (przynajmniej mnie) męczy bo jest to takie z dupy nie odnoszące się do całej historii i świata przedstawionego. Jeśli ma to jakiś sens/wpływ na fabułe nie przeszkadza mi to byle by było to jakoś rozwinięte w kontekście "świata otaczającego" bohaterów danego dziełą.
@mikosamozlo: To chyba była semolina a nie mąka kukurydziana
@rika73847: Z tego co mi sie wydaje najwiecej i najlepsze dania wegetarianskie są w kulturach gdzie nie mozna sporzywac miesa np. Zwierząt parzystno-kopytnych etc. A wiec rozwoj kuchni nastąpił przez kulture i wyznanie danego rejonu swiata ????? tak mi sie wydaje ekspertem nie jestem ?‍?????
@peaoat3608: Z reakcji między substancją kwasową i zasadową rodzi się dwutlenek węgla. W tym cieście chyba pomaga on w spulchnianiu. Można se też bąbelki wytwarzać do drinków.
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=ji3N6qAD3E8