KIA EV3 dowiezie? czy nie dowiezie? - Zachar OFF


Pstryk: tanie ładowanie auta, tańszy prąd w domu | Kod rabatowy: ZACHAR50 KIA EV3 na papierze ten samochód wygląda jak pogromca segmentu. Ale czy naprawdę dowozi te obietnice? Zapraszam na test! #KIA #EV3 #BEV Testy w każdy weekend Subskrybuj R
Komentarze:

@norbertmachaj6127: Sorry Zachar ale moim zdaniem twoja pozycja za kierownicą (i kiedyś test 2 metrowca) to katastrofa. Siedzenie z tak bardzo ugiętymi nogami nie jest wygodne. Osoby wysokie powinny siedzieć po prostu dalej od kierownicy. Nadgarstek na szczycie kierownicy w przypadku wysokich kierowców to pomyłka
@TheKacper2001: Za tę cenę to nieporozumienie. Szukanie frajera. Do tego kosmicznie wysokie zużycie w mieście. 20 kWh w mieście? Kosmos. Życzę słabej sprzedaży;)
@Spikeya: Jaka jest koncepcja za umieszczeniem tej deseczki do prasowania? Jakiś rodzaj stoliczka?
@VERTMEDIA: Kiedyś Kia jako marka miała naprawdę sens. Od 2009 roku jeździłem ich autami. Nawet zdarzyło nam się Zachar zrobić odcinek salonowki z Proceedem GT. Mieli naprawdę fajne auta - dobrze wyposażone, ciekawe i w naprawdę rozsądnej cenie. A dzisiaj? Drogie, tandetne w środku i nowe modele praktycznie same EV. Niedługo w sprzedaży EV4 / 5 i PV. Z benzynowych tylko K4 które jest delikatnie mówiąc mało ciekawe. Do tego serwis który na przestrzeni lat zszedł z jakości obsługi przynajmniej o dwa poziomy. Naprawdę Kia musi się zastanowić nad soba bo umrze jak Opel po przejęciu przez Stellantisa. Ze smutkiem wyszedłem z tej marki.
@slay3rsaber: I wyjeżdżają potem swoimi elektrykami na ekspresówki i się turlają 90/h. To już lepiej kupić tira i przy okazji sobie dorobić. ?
@BulbaHD1: Jadąc za tirem "spalanie" spadnie jeszcze bardziej.
@mateuszosp3273: 36 sekunda: ja już jezdzilem kiłą ev9 …:)
@bartosznowak9741: Chińczycy potrafią zrobić samochód elektryczny z bardzo dużym zasięgiem
@robertmediana6005: Kto kupi takiego elektryka za 8 lat i za jakie pieniądze. ?
@robbob4413: W trasie zrobilem 640km wiec rewelacja. KWESTIA UMIEJETNEN JAZDY BO pozornie to proste by mamo zuzyl pradu.
@marciniwinski1330: Za 220k można kupić Ariye w pełnej opcji z baterią 87kWh. Wnętrze w niej nie będzie zrobione z plastiku po butelkach pet, tylko w alcantarze i skórach.
Za tyle pewnie też tesla Y LR jest dostępna. Ev3 to auto za 160k max i to już z dużą baterią, więcej to nie jest warte.
@stannnik: w pelni sie zgadzam. To nie jest auto do robienia tras autostradowych po kilkaset czy tysiac kilometrow regularnie. to auto do miasta, codzienne, do krecenia tych 40-50km w kollo komina. A tam to bez znaczenia jaka bateria bedzie, bo i tak wystarczy naladowac auto raz w tygodniiu w weekend. A raz w roku na weekend jedno łądowanie po drodze na łądowarce to spokojnie zniose. Takze sam mam w obserwowanych to auto w podstawowej wersji i zwykle Niro EV za okolo 150-160k lub z wyprzedazy jakies demo w okolicy 130. Chociaz na kilku kanalach Skoda wjechala z nowym modelem i tez wszyscy zachwyceni ze fajne auto. Baza tez w okolicy 150k.... takze robi sie tu gesto. ALe to dobrze, mam nadzieje ze na jesieni czy w zime jak bede przechodzil do kupna to bedzie jeszcze ciekawiej i licze na jakies wyprzedaze ze stocku w promocjach (chociaz podobno w Kia i tak mozna wyrwac jakies rabaty rozne). Kona tez wychodzi cenowo fajnjie, ale tooootalnie ten wyglad mi nie podchodzi. I są chinczyki . BYD i Leapmotor... tez sluchalem kilku testów i dramatu nie ma. Pytane czy postawie na to wlasne pieniadze.
Co mogę dodać to EV3 podoba mi sie mega z zewnatrz, ale srodek wolalbym bardziej klasyczny. Koła 18" akurat dla mnie sa plusem, bo juz wyroslem z opon jak nalesniki, wole wiecej gumy i wygodniej w miescie, mniej czuc nierownoci i z wieksza smialoscia mozna brac krawezniki. Najlepiej jak jeszcze jakis balon wystaje poza linie felgi zeby nie obcierac o krawezniki :)
@maciek2581: Bez sensu. Jak ja do tego mam LPG zalozyc?
@droczek: Model Y LR jest lepszy i tańszy od tej kii w każdym aspekcie. Imo kompletnie przestrzelony cennik
@pawefritz6803: Na papierze wygląda ok - przestronny i z dużym zasięgiem. W rzeczywistości ma jednak trzy wady - wnętrze zgodnie z modą jest jest z re(up?)cyklingu, ma napęd FWD co w BEV powoduje walkę z trakcją oraz - co jest największą bolączką - Kia nie wykorzystała tu swojego ogromnego potencjału z EV6, pakując tu nie 800V a 400V architekturę.
@OlekM007: Problem tylko w ty, że jak ktoś potrzebuje jednego samochodu BEV to rodzi się problem. Auto pokroju oglądanego, jak najbardziej do miasta, ale nie w trasę..., ale wspomniana Tesla z kolei nie bardzo nadaje się do miasta (promień skrętu, gabaryt). Więc jaki jest rozsądny wybór, nawet jak się może wydać ok. 200kzł? Zakładam, że jak większość przeciętnych ludzi większość jazd jest wokół komina.
@ElusiveSights: Dobra. To teraz tylko poczekać pare lat aż cena auta spadnie…
@robkempes1546: Większa bateria w mieście (i okolicach) to rzadsze ładowanie co jest zaletą użytkowania. Ja wybrałbym większą nawet nie jeżdżąc daleko
@mikoajstolarski8302: Czyli to Ciebie widziałem :) a mówiłem sobie, że to niemożliwe - Zachar w Gdańsku i to w EV3 :D
@ZacharOFF: ? Pstryk: tanie ładowanie auta, tańszy prąd w domu

? | Kod rabatowy: ZACHAR50


? KIA EV3 - na papierze ten samochód wygląda jak pogromca segmentu. Ale czy naprawdę dowozi te obietnice? Zapraszam na test!

#KIA #EV3 #BEV



?Testy w każdy weekend

? Subskrybuj /SubDlaZacharOFF



? Rozdziały filmu:

0:00 Wstęp

1:08 Bagażnik/Frunk

1:46 Zużycie energii w korkach

2:18 Wygląd

3:06 Zużycie energii na drodze ekspresowej/Pierwsze ładowanie

4:33 Wnętrze

8:06 Przestrzeń w środku/Test dwumetrowca

9:39 Widoczność

10:37 Zużycie energii w mieście

11:30 Wrażenia z jazdy KIA EV3

13:10 Zużycie energii spokojna trasa

13:42 Cennik KIA EV3

14:41 Podsumowanie





? Obserwuj mnie na social media:

Facebook: /zacharoffpl

Instagram: /zachar_off

TikTok: /@zachar_off



? Polecane filmy na moim kanale:

Mazda CX-80 → /eE-lAHm1jnk

Jaecoo 7 → /s3ilFovuvyE

OMODA 5 → /ASfQuJ0gerI

Dacia Jogger → /fRKcOBbcSYw

Ferrari 296 GTS → /yxkWyO9WSIc

Mercedes C124 → /wRRCuL0Ustw

Genesis GV70 → /GNPmxW7QfSk



? Transparentność:

Testy na kanale Zachar OFF oddają moje osobiste przemyślenia. Sam finansuję swoje nagrania dzięki lokowaniom w filmach. Każda współpraca komercyjna jest zawsze wyraźnie oznaczona.
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=symKGA7W33c