Terminal kontenerowy w Świnoujściu – inwestycja blokowana przez rząd Donalda Tuska? - PrawicowyInternet


Głębokowodny terminal kontenerowy w Świnoujściu miał być jedną z najważniejszych inwestycji infrastrukturalnych w polskiej gospodarce morskiej. Dzięki zdolności do przeładunku ponad 2 milionów kontenerów rocznie i obsłudze największych jednostek pływający
Komentarze:

@celinka9775: Z całym szacunkiem.....nic nie zrobimy gdy mamy kukułki w Sejmie,rządzie, służbach ,sądownictwie, ..w mediach..są wszędzie..i Grabia nas..jak to ujęła pani Bożena Dykiel ???..PIS uzbierał miodu w ulu a ludzie wpuścili trutnie!!..dziś znowu ul pusty..znowu trzeba będzie latami pracować by ul miał miód..i ludzie znowu puszcza trutnie....itd..itd...???
@TomaszNowak-sg2un: Mogliście wtedy nie kraść to byście rzadzili
@XYZ.2023.: Po dojściu do włądzy pomyślcie czy aby czasem jest jakiś paragraf za działania na szkodę Polski i naszej gospodarki i... do paki folksdojcza :-(
@BeciaW-k5i: W 2027 znowu wybory
@barbaradomagala587: Tak zdrajcy precz z Polski a rządzących pod sąd rozliczyć nieudaczników tu jest POLSKA
@UrszulaKrenc: Mam nadzieję, że jak najszybciej upadnie ten nierząd Tuska. Mam nadzieję, że Polacy, patrioci z różnych ugrupowań, ponad podziałami, zawieszą wszystkie światopoglądowe plany zmian (to, co najbardziej dzieli), a postawią wszystkie umiejętności i całą moc na rozwój gospodarczy. Wybierzcie tym razem fachowców z różnych ugrupowań, niech się spierają, ale niech wypracują najlepsze rozwiązania. Niech bez wstydu, czerpią dobre pomysły z innych gospodarek. Boże dopomóż ? ❤️??❤️
@studionti: Trzeba przeliczyć głosy sfałszowanych wyborów parlamentarnych. Były fałszerstwa jak w Jgodnym gdzie głosowanie odbywało się poza godzinami wyborów, poza wyborami.
@Pola-rx2bf: Panowie pogonić Kon-Donka i brać się ostro do roboty . Cała Polska stoi i niszczeje ?
@henryknowak330: Na jego miejscu bym się bał
@pawestachurski1174: Przez 2 lata poumiera im część elektoratu. Nie pozdrawiam teściowej.
@max2001ize: Komentarz dla zwiększenia zasięgu. Słowo słowo słowo
@jaro-l5f: Niemcy tyle milionów Polaków wymordowali a Polacy i tak wchodzą im w dupę taki to Polski patriotyzm naród jak Chorągiewka
@WitoldZ-z7w: Gebels wydał rozkaz i trzeba było wykonać ?
@Rosomak63: No niestety tak jak powiedzial JKM. Wiekszosc polskich wyborcow to ... DEBILE !
@MaTii_K: Nie mogę tego słuchać. Dlaczego Polacy są tak glupi i głosują na zdrajcow. tusk to osoba mówiąca po polsku a nie Polak.
@januszkowalski864: Rudy volksdeutsch rozwala Polskę na łopatki.
@Ogrodniczka9967: Panie pośle mamy rudą wronę ? Świnoujście to Niemcy ?a nie polska ?
@BozenaWolak-ep7py: Dziękuję za informację pana Darka Mateckiego ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤jesteśmy za naszą polska I Polaków ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤
@barbarakuligowska268: Trzeba było wyciągać wnioski i słuchać spoleczenstwo. Buta kroczy przed upadkiem, prezes powiedział że nie macie sobie nic do zarzucenia - na pewno?
@prawicowyinternet: Głębokowodny terminal kontenerowy w Świnoujściu miał być jedną z najważniejszych inwestycji infrastrukturalnych w polskiej gospodarce morskiej. Dzięki zdolności do przeładunku ponad 2 milionów kontenerów rocznie i obsłudze największych jednostek pływających, projekt miał wzmocnić pozycję Polski na rynku bałtyckim i stać się realną alternatywą dla portu w Hamburgu.

Mimo podpisania umowy przedwstępnej za rządów Prawa i Sprawiedliwości w 2023 roku, realizacja inwestycji została zahamowana po przejęciu władzy przez koalicję 13 grudnia. Protesty ze strony niemieckich środowisk i decyzje nowego rządu, w tym usunięcie zaplanowanych środków z budżetu, doprowadziły do opóźnień i realnego ryzyka, że inwestycja nie zostanie zrealizowana na czas – o ile w ogóle.

Wątpliwości budzi również nominacja Rafała Zahorskiego – wcześniej krytyka projektu – na pełnomocnika ds. rozwoju portów. Cała sytuacja przypomina scenariusz znany z prób sabotażu Centralnego Portu Komunikacyjnego, gdzie oficjalne poparcie rządu nie przekłada się na realne działania.

#Świnoujście #TerminalKontenerowy
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=YeskyIvyYLg