Kwantowe Pigułki #7: Czym jest osobliwość? Kwantowe pigułki


Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/watch?v=Z1j96WDrN5wNajlepsze komentarze:

abes se... Witam.Zastanawia mnie jedno...a jakie to prawo pozwala nam myslec ze istnieje jakas "osobliwosc"Przeciez po przekroczeniu horyzontu zdarzen czas dla nas obserwatorow zatrzymuje sie i logicznie rzecz biorac nic tam jeszcze sie nie stalo...Jest horyzont zdarzen i dla nas nic wiecej,moze w tym wymiarze nigdy nic sie niestanie.To tylko takie moje przemyslenia i nie twierdze ze tak wlasnie jest ale tak podpowiada prosta logika i dla mnie jest to bardziej zrozumiale niz wymyslanie jakiejs osobliwosci o NIEZKONCZONEJ masie.Ps niema czegos takiego jak nieskonczonosc...wg mnie
Mieczys... Astrofaza lepsza.. Ludzie nauczcie się ciekawie mówić, intonować... Syntezator mowy Iwona jest bardziej naturalny i dynamiczny niż ten koleś.
Aleksan... chociaż na obrazku jest kapsułka:)
Aleksan... niezłe są te "Kwantowe Pigułki"
?ukasz ... Takie moje myślenie że współczesny świat jest skutkiem istnienia osobliwości w świecie 4 ( 5 wymiarowym piąty wymiar to czas ) . W każdym bądź razie to takie moje wyobrażenie. Powstałe na skutek tych wszystkich filmowych dywagacji w której czasoprzestrzeń jest porównywana do chusteczki, którą można pomarszczyć, a wieloświaty to są jak kartki w książce.
bielu00... Hmm nie zgodzę się z tym, że osobliwość - jako punkt, zawierała w sobie całą czasoprzestrzeń. Jak powiedział kiedyś w wywiadzie ks. Michał Heller - punkt, jest najmniejszą wielkością przestrzeni, więc w momencie istnienia punktu istniała już czasoprzestrzeń. A więc teoretycznie - nie istniało nic i wtedy pojawił się punkt. Ciężko nawet określić kiedy, bo w momencie kiedy nie było jeszcze czasoprzestrzeni, nie można także powiedzieć, że była nicość, a po niej pojawił się punkt - bo skoro nie ma osi czasu to nie ma jak tego umieścić.
Ruras98... A czy foton jest osobliwością?
Jacek W... Ciekawą jest teoria, że czarna dziura to "kadr" implozji, której nie jesteśmy w stanie zaobserwować, ze względu na różnicę czasu (niewyobrażalnie duża grawitacja), tak jakbyś zatrzymał film i obserwował jedną jego klatkę.
MiloszR... WINCYJ filmików
Haderom... Kwantowy, mam do Ciebie pytanie odnośnie tego odcinka.
Jak wspomniałeś, czarna dziura ma nieskończoną grawitację. A jak wiadomo - grawitacja jest wszechobecna i każdy punkt we wszechświecie działa na nas siłą grawitacji, która jest tak słaba że nie wyczuwamy jej. Ale jeśli ta siła jest nieskończona, to niezależnie od odległości powinna być taka sama. Bo nieskończoność dzielona przez 1 da ten sam wynik co nieskończonośc dzielona przez 100 mln. Czy to znaczy, że z niewiarygodną prędkością cały układ słoneczny pędzi w strone jakiejś czarnej dziury?
Pantofe... jeżeli grawitacja tam jest nie skończona to czemu tu jej nie odczuwamy
Faerote... Podczas oglądania tego odcinka, naszło mnie pytanie: Jak wyglądałoby spotkanie  dwóch osobliwości i jaki by to miało wpływ na resztę otoczenia...
Saint S... koniec będzie taki że WSZYSTKIE czarne dziury się złączą / pożrą i będzie jedna która na końcu znowu wybuchnie i życie będzie się toczyć od nowa xD
kamil m... dlaczego filmów nie robicie?
Milan N... Nieskończoność wzięta w cudzysłów jak rozumiem, ponieważ coś takiego jak nieskończoność nie ma racji bytu.
kzabost... szkoda, że nie ma nowych filmów....
VGSpols... Kolejny umarł ;/
ilustro... Wincej panie, wincej ! 147:0 mówi za siebie. 
Czudako... W końcu kanał godny polecenia :) Od dzisiaj jestem twoim stałym widzem :D
Kwantow... Najnowsze dane jakie miałem okazję czytać były całkiem pozytywne i w zasadzie stwierdzały, że nie ma się czego obawiać. Zawsze powtarzam, że naszym największym problemem nie są asteroidy, które obserwujemy, a te których jeszcze nie znamy.